Jak się obecnie prezentuje rynek paczek przy rozwijających się coraz szybciej firmach kurierskich.

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt chyba nie mógł przypuszczać, że pozycja naszego największego dostarczyciela listów w pewnym momencie się zakończy. Wszystko, co się wiązało z przesyłaniem listu czy paczki kojarzyło się jednoznacznie z pocztą.

listonosz roznoszący listy

Autor: DAVID HOLT
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz w pewnym momencie na rynku pojawiły się pierwsze firmy starające się złamać dominację naszej poczty. Nie miały one dużego zaplecza, ceny także początkowo nie były zbyt niskie, jednak wiele z nich przetrwało ciężki początek i ruszyło z rozwojem. Kusiły klientów w pierwszej kolejności jakością usług. O ile zwykła paczka na poczcie szła czasem kilkanaście dni, to kurierzy zaczęli proponować dostarczenie w ciągu doby. Ten szok jakościowy sprawił, że rosnąca ilość klientów chciała skorzystać z ich usług, porzucając kiepskiej jakości usługi poczty nawet kosztem trochę wyższych cen. Coraz większa liczba klientów sprawiła również, że ceny maleją, firmy rozbudowywały swoją bazę logistyczną równocześnie ograniczając koszty, dzięki czemu obecnie ceny za przesyłkowe usługi są podobne jak w przypadku tradycyjnej poczty, a jednak jakość usług będzie znaczne większa.

Bez wątpienia ogromny wpływ na rozwój firm kurierskich Polsce miał rozwój handlu internetowego. Dzisiaj większość paczek to po prostu zakupy konsumentów robione w sklepach internetowych czy na aukcjach.

Dzisiaj faktycznie trudno odnaleźć jest cenne dane, zatem powołaj się na przydatne materiały (http://stacjakontroli.wroclaw.pl/pl/strona/26/Wroclaw-Borek), które przykują Twoją uwagę.

Spora ilość sprzedawców mając w pamięci problemy, jakie się wiązały ze współpracą z pocztą wolało, żeby ich przesyłki mogli dostarczać kurierzy . Szybko, sprawnie i terminowo, a co najważniejsze, coraz taniej. I obecnie ich udział na rynku paczek rozwija się dynamicznie, rośnie też rywalizacja wśród firm które świadczą tego typu usługi.

właściciel firmy

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie do wyboru jest parę dużych doręczycieli oraz kilkadziesiąt małych firm, często świadczących lokalne usługi. Propozycja firm kurierskich może się znacznie różnić od siebie, więc jeśli ktoś będzie potrzebował znaleźć najbardziej odpowiednią, czy to do jednorazowego dostarczenia, czy na stałą współpracę, to wtedy będzie najlepiej sprawdzić jakiś rejestr firm kurierskich.