Jak wanna, to jakiego rodzaju? Jakie mamy typy wanien i którą najbardziej korzystnie wybrać? To zależne od wielu czynników

Wybieramy wreszcie wannę, no dobrze, ale jaką? Wannę można wyłonić z wielu rodzajów: żeliwnych, akrylowych albo stalowych ze sztucznego materiału. Producenci mają także w swojej ofercie modele o odmiennych wymiarach oraz kształtach.

marconio wanny

Źródło: http://www.marconio.pl/

Wybór wobec tego jest rzeczywiście ogromny, zostaje zobaczyć czym odznaczają się konkretne modele wanien. To zezwoli dokonać najlepszego wyboru.

Myśląc nad zakupem nowej wanny nagminnie się zastanawiamy, z którego materiału najlepiej ja wybrać.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny, więc nie będziesz żałować!

W sklepach można zobaczyć cztery warianty wanien. Pierwsze z nich to wanny wybitnie solidne i trwałe, czyli wanny żeliwne. Czasem zdarza się, że mają ozdobne nóżki w kształcie antycznych rzeźb, w ten sposób znakomicie pasują do stylowych łazienek. Najogromniejszą wadą tych wanien jest spory ciężar, jaki znacząco zakłóca noszenie jej do domu. Wadą jest również nieduża różnorodność kolorów i kształtów, gdyż najczęściej są białe i prostokątne. Następny gatunek – wanny stalowe, oferowane są w wielu kolorach, kształtach i wymiarach (sprawdź: ).

wanny z hydromasażem]Są przykrywane współczesnymi emaliami, a gwarantują one wytrzymałość na uderzenia, zarysowania czy też oddziaływanie domowych środków chemicznych. Takie wanny, w rozróżnieniu od typu modeli żeliwnych, nie są za bardzo ciężkie, więc łatwo je przenosić. Niestety, w tych wannach gorąca woda w mgnieniu oka stygnie. można sobie wszak z tym poradzić. Wystarczy zamontować dodatkową obudowę styropianową. Wanny akrylowe charakteryzują się rozmaitą kolorystyką, są nader atrakcyjne, mają niebanalne kształty. Ważą najmniej ze wszystkich typów wanien. Co znaczące, długo utrzymują stałą temperaturę kąpieli. Są ciepłe jeszcze przed napełnieniem wody oraz dźwiękochłonną, dlatego nalewaniu wody nie asystuje hałas.

Odznaczają się również dużą odpornością na przebarwienia pod wpływem rdzy albo osadu wapiennego z wody. Takie wanny mają też na nieszczęście wady, jak na przykład znaczną skłonność do zarysowania i uderzenia. Ostatni rodzaj to wanny ze sztucznego marmuru.

Sprawdź ten link – więcej zobaczysz w tekście, który znajdziesz na tamtej stronie. To będą podobne materiały, więc bez wątpienia je także uznasz za przydatne!

Całościowo ocenia się je jako wielce porządne oraz odporne na usterki mechaniczne. Są ciepłe przed napełnieniem wodą, a jednocześnie dźwiękochłonne. Są nader ciężkie i dość drogie.