Jakie technologie warto nabyć do przedsiębiorstwa

Jeszcze kilkanaście lat temu każdy posiadacz telefonu był uzależniony od naszego monopolisty, którym była znana wszystkim Telekomunikacja Polska. Dla wielu firm i prywatnych osób zdobycie własnego numeru telefonicznego w walkach z tym kolosem było olbrzymi sukcesem, czasami okupionym ogromną ilością czasu na wychodzenie tego wszystkiego.

laptop

Autor: Tim Walker
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz od chwili, kiedy internet zyskał taką popularność dużo się pozmieniało, ponieważ ktoś odkrył, że internetowa sieć bardzo dobrze będzie się nadawać również do realizacji połączeń telefonicznych przy znacznym ograniczeniu kosztów. Telefonia vioip, bowiem właśnie w ten sposób jest nazwana ta technologia, umożliwia kompresję i wysyłanie głosu za pomocą sieci komputerowych oraz internetu. Głos przekształcany jest w specjalnym telefonie lub sprzęcie komputerowym do postaci pakietów, przesyłanych za pomocą sieci do odbiorcy. Tam wysłane pakiety są przechwytywane i transformowane z powrotem w słyszalny dźwięk, dzięki czemu tym sposobem można realizować telefoniczne rozmowy.

Uruchomienie telefonii Voip nie będzie wymagać wielkich nakładów finansowych, drogich urządzeń czy też długich prac montażowych. Przede wszystkim potrzebna będzie dobra centrala telefoniczna, która umożliwi obsłużenie tego systemu. Najnowsze centralki posiadają oprócz standardowe funkcjonalności dużo innych funkcji, bardzo przydatnych w codziennej pracy. Możliwości nagrania powitań głosowych, szybkie przekazywanie rozmów do wszystkich pracowników oraz działów z pewnością w dużym stopniu podnoszą wygodę pracy w firmie.

Ważne jest też to, że takie centralki umożliwiają realizację darmowych rozmów w firmowej, wewnętrznej sieci, co przy dużej ilości użytkowników może pozwolić na zaoszczędzenie sporych pieniędzy. Poza centralką do wykonania sieci telefonii internetowej będą potrzebne aparaty telefoniczne umożliwiające prowadzenie rozmów. Najprostsze modele kosztują kilkadziesiąt złotych, a za niewiele większe kwoty kupić można model z dużą liczbą dodatkowych możliwości.

Potrzebny jest Ci link do serwisu (bsinspekcja.pl/przylacza-kanalizacyjne/), który będzie miał dużo szczegółowych wątków? Zapraszamy więc do naszej nowej strony.

br>
Nie ociągaj się – kliknij link i raduj się stworzonymi tam kolejnymi artykułami. Na pewno pogłębią one Twoją znajomość rzeczy na ów temat.

Podsumowując ogólny koszt wykonania sieci Voip w firmie może to wyjść to dużo korzystniej niż tradycyjna technologia.