Jakie zmiany nastąpiły w ostatnich latach na rynku IT, jak przedstawia się zapotrzebowanie na doświadczonych pracowników.

Od paru lat rynek informatyki należy do najszybciej rozwijających się, nie tylko w Polsce, lecz także na całym świecie. Nowoczesne technologie są coraz częściej wykorzystywane w wielu zastosowaniach, a do ich obsługiwania są potrzebne coraz większe ilości inżynierów. Już teraz szacuje się, że w Polsce może brakować sto tysięcy specjalistów od informatyki, a z czasem problemy będą coraz większe.

Chłopak przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com

Wprawdzie duża część uczelni posiada już w swoim programie studia informatyczne, lecz nadal nie jest to dużo, bo etatów będzie znacznie więcej, niż młodych ludzi, którzy się uczą. A specjalistów brakuje nawet mimo bardzo dobrych pensji, jakie są dostępne w IT.sprawdź serwis galeriaoswietlenia.pl galeriaoswietlenia.plNawet całkowicie niedoświadczeni programiści czy analitycy liczą na dochody rzędu paru tysięcy złotych, a ludzie z większym doświadczeniem i praktyką zarabiają nawet kilka razy więcej. Rzecz jasna dużo zależy to od miasta, w którym się pracuje, na najlepsze pensje liczyć mogą mieszkańcy Krakowa, Wrocławia czy Warszawy.

Obecnie informatyka to tak rozbudowana dziedzina, że najróżniejszych specjalizacji będzie w niej co najmniej kilkadziesiąt, a bez przerwy pojawiają się nowe.

Czy ta tematyka zwróciła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę winietki dla gości, która odnosi się do omawianej kwestii, więc niewątpliwie także Cię zainteresuje.

Jeszcze niedawno programista był programistą, współcześnie najróżniejszych języków i środowisk programowania jest taka ilość, że w zasadzie nie ma możliwości, aby się wszystkich nauczyć. Czyli programista java poznań raczej nie będzie umiał kodować w internetowych rozwiązaniach, czy na przykład w środowiskach windows. Osoby zajmujące się obsługą języka SQL również będzie się potocznie nazywać programistami, mimo że zajmują się oni obsługą baz danych. Sprawdź więcej ofert: programista java w poznaniu.

Karta microSD

Autor: masatsu
Źródło: http://www.flickr.com

Zwiększającą się rolę na współczesnym informatycznym rynku zaczynają odgrywać konsultanci i analitycy. Analitycy przekładają wymagania biznesowe na informatyczny model, jaki następnie być może zakodowany, zaprojektowany i uruchomiony. A za przeprowadzenie wdrożeń z kolei odpowiadają konsultanci, jakich podstawowym zadaniem jest konfiguracja danego oprogramowania i jego dopasowanie do wymagań klientów, którzy je kupili.