Jakiego rodzaju domek wybudować na rekreacyjnej działce w górach? Co będzie tu najlepszym wyborem?

Nareszcie nabyliśmy naszą długo wyczekiwaną działkę w górach. Zgodnie z naszymi planami ma być odskocznią od codzienności w mieście, w którym niestety ciągle musimy mieszkać przez wzgląd na pracę. Jednak jest ona na tyle blisko, iż można spędzać tam każdy weekend. W związku z tym warto rozejrzeć się za odpowiednim projektem domku, jaki niekoniecznie musi być duży, jednak powinien spełniać swoje podstawowe funkcje, a przy tym dobrze komponować się z górskim otoczeniem. Co jest w tym wypadku najlepsze?

Doskonałym pomysłem okażą się domy z drewna. Drewno jest surowcem pięknie prezentującym się w naturalnym otoczeniu. Przecież nikt zapewne nie wyobraża sobie wybudowania takiego domu w mieście, natomiast w zielonej okolicy z pięknym widokiem na góry to niemal doskonałe połączenie. Na pewno zanim kupiliśmy ten kawałek ziemi, który miał być naszym miejscem relaksu i odskocznią od codziennych obowiązków, mieliśmy wizję długich wieczorów oraz poranków spędzonych na tarasie domu. Pyszna, gorąca kawa wypijana z rana w tym miejscu będzie czymś bardzo miłym. Otóż sporo z projektów tego typu budynków uwzględnia tarasy drewniane, jakie wręcz dodadzą uroku takiemu domkowi. Niektóre z tego typu koncepcji mają taras, który ma możliwość zamykania tej przestrzeni, na przykład w razie złej pogody, co jest dosyć uniwersalnym rozwiązaniem; zobacz . Dobrze jest coś takiego brać pod uwagę.

taras

Autor: Juan de Dios Santander Vela
Źródło: http://www.flickr.com

Myśląc nad tym, jak taki dom zniesie przeróżne warunki atmosferyczne należy pamiętać o tym, iż elewacje drewniane, są zapewne bardziej wymagające jeśli chodzi o utrzymanie ich w dobrym stanie, natomiast cały nasz wysiłek włożony w utrzymanie ich w doskonałym stanie bez wątpienia się zwróci.

Wejdź na naszą stronę. Możesz przejrzeć tam nowe zajmujące posty. Zatem kliknij, aby zobaczyć więcej wiadomości na ten temat.

Oczywiście ten surowiec należy zabezpieczać, ochraniać przed szkodnikami, impregnować. Natomiast dzisiaj jest tyle doskonałych, wszechstronnych specyfików na rynku, iż najczęściej możemy już dzięki pojedynczemu zabiegowi osiągnąć bardzo dobry rezultat.

Do tego drewno jest doskonałym izolatorem, sprawiającym, że mamy lepszy komfort cieplny.

Przejdź na autorski serwis! Tam czeka na Ciebie kolejna fantastyczna dawka rzetelnych artykułów na ów temat. Nie zwlekaj!

Oczywiście ogrzewanie w zimniejsze dni będzie potrzebne, natomiast przez wzgląd na małą powierzchnię domu, kominek na drewno w środkowej części domu powinien pełnił doskonale swoje zadanie. Przewody, które przeniosą ciepłe powietrze po całym domu, dopełnią świetnie całość instalacji.