Jakiego typu mamy rodzaje sposobów cięcia stali? Czy każdą blachę mamy szansę ciąć takim samym sposobem?

Wycięcie stali w obecnych czasach można dokonywać kilkoma sposobami. Standardowym z nich jest cięcie przy użyciu lasera, kolejną przy użyciu wody.

Zdajemy sobie sprawę jednakże,priorytetowa jak i kolejna metoda ma swoje zalety i wady. Nie każdy z nich może się stać doskonały do wybranego rodzaju stali, czy blachy, jak blacha trudnościeralna. Powinniśmy więc zawczasu się dowiedzieć, który sposób będzie najbardziej odpowiedni. Są bowiem takie wytrzymałe tworzywa, jak stal – http://aner.com.pl/ – hardox, że nie każdy sposób cięcia przyniesie zamierzony skutek.

Stal

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie najbardziej popularną metodą jest cięcie (stal kwasoodporna) stali za przy pomocy strumienia wody. Pamiętajmy jednak, by w tego typu momentach sprawdzić wspaniale, czy strumień wody może poradzić sobie z określonym rodzajem stali i czy cięcie stali tym sposobem będzie dobrze płatne. W momencie bowiem, gdy stal jest całkiem grubsza niż 5 do 8 milimetrów, to cięcie tego typu może się nie powieść. Woda jednak będzie doskonalsza, gdy masz do przecięcia nie stal. Jeśli więc cięcie przy pomocy wody nie spełnia egzaminu, wówczas warto korzystać z innego typu, a jest nim cięcie przy pomocy lasera albo plazmy.

W tego typu jednak sytuacji musisz liczyć się z tym, że utraty materiału są dość wysokie, więc z pewności musisz zamawiać trochę większy arkusz stali niż potrzebujesz. W tego typu momentach najkorzystniej będzie, jak zdasz się na wsparcie specjalisty. Jeżeli dokładnie opiszesz swoją sytuację w sklepie i powiesz bez wątpliwości, czego potrzebujesz, to wtedy na pewni ktoś właściwie ci będzie doradzał, jakie rozmiary arkuszy stali musisz zdobyć. Jak więc widzimy, to z której sposoby będziemy korzystać zależy od wielu czynników. Każdy z nich musimy brać pod wagę, aby wykonywać cięcie jak najlepiej. Zdarza się bowiem, że źle dobiera się blachę do cięcia i wtedy mamy kłopot.

blacha ze stali

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Często właśnie robią w ten sposób ludzie,którzy nie posiadają umiejętności w tej materii. Równocześnie, nie musisz być bardzo doświadczonym w tych sprawach, żeby dobrać właściwe cięcie. Jeśli jednak kłopoty będą naprawdę znaczące, to zawsze możemy zapytać sprzedawcę, on z pewnością nam odpowiednio doradzi.