Jakim sposobem wybrać solidne blachy trudnościeralne Hardox?

Hardox jest światowym liderem w zakresie blach trudnościeralnych. Produkty Hardox są przystosowane do wykorzystania w trudnych warunkach. Skały, węgiel, złom i inne podobne czynniki nie są w stanie wyrządzić trwałej szkody blachom Hardox. Blachy Hardox produkowane są w kilku: gatunkach; wymiarach jak i twardościach.

Do najbardziej typowych rodzajów ścierania należą ścieranie ślizgowe i uderzeniowe. Cząstki ścierne znajdują się w wąskiej szczelinie między dwoma sztywnymi powierzchniami – powodują ścieranie związane ze zgniataniem, które jest jednym z typowych rodzajów ścierania. Każdy materiał jest specyficzny i w innym stopniu przyczynia się do powstawiania uszkodzeń zw. z określonym rodzajem ścierania. Twardość to własność, która zapewnia świetną ochronę przed zużyciem w czasie całego okresu eksploatacji blach Hardox.Twardość minimalizuje zużycie, gdyż krawędzie materiału ciernego mają trudności z wrzynaniem się w ciężką powierzchnię. Twardość nie jest tylko powierzchniowa, lecz cechuje całą strukturę produktów Hardox. Recycling, na przykład fragmentacja odpadów, stawia spore wymagania przed sprzętem –

Blacha

Autor: Mark Gaw
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli stosowane materiały zużywają się zbyt szybko, oznacza to również wysokie koszty. Aby utrzymać produktywność oraz konkurencyjność, kluczowe jest użycie solidnych materiałów. Rozwiązaniem w tym wypadku mogą być blachy Hardox. Hardox idealnie sprawdzają się w czasie drogowych prac budowlanych. Wykonywanie wykopów oraz transport materiału to typowe aktywności prowadzące do zużycia sprzętu. Poprzez zastosowanie stali Hardox do produkcji elementów eksploatacyjnych oraz maszyn można znacznie oszczędzić czas za sprawą zwiększonej ładowności, co z kolejno przyśpiesza oddanie drogi do użytkowania. Prace wykonywane w kopalniach odkrywkowych oraz kamieniołomach stawiają wysokie wymagania przed sprzętem. Pójście na kompromis co do ochrony przed ścieraniem może być kosztowne. Blachy Hardox to znakomite korzyści dla branży górniczej i wydobywczej na każdym etapie produkcji.

Blacha metalowa

Autor: José Ramón Polo López
Źródło: http://www.flickr.com
Blacha trudnościeralna Hardox to powszechnie znana i najbardziej ceniona stal na świecie.

Nie zwlekaj – czytaj całość tutaj (http://www.elmet-produkcja.pl/), jeżeli zainteresowały Cię treści tekstu, który dla Ciebie przygotowaliśmy. Pod poniższym linkiem znajdziesz sporo szczegółów.

Wyjątkowe własności tych blach polegają na:bardzo dobrych właściwościach wytrzymałościowych i optymalnych tolerancjach wytworzenia mimo twardości. Blachy Hardox można ciąć, przy użyciu techniki cięcia na gorąco albo na zimno. Sposób cięcia na zimno, obejmuje cięcie strugą wodno-ścierną, przycinanie, piłowanie. Zobacz szczegóły: .
Sposób na gorąco to cięcie (kliknij i sprawdź) tlenem, plazmowe cięcie blach oraz laserowe.
Docięte blachy mogą też być wiercone, gwintowane, frezowane, jak również zwijane do różnych kształtów np. kręgów, rur czy lejów i tak dalej.