Jeśli będziesz zarządzać ogromnym budynkiem, który pomieści wiele ważnych firm, pamiętaj, że bezpieczeństwo jest najważniejsze

Aktualnie w naszym kraju powstaje mnóstwo potężnych budynków, w których swoje siedzimy umiejscawiają duże firmy. Większość z nich ma własne serwerownie, które należy chronić,jak również archiwa i wiele innych pomieszczeń, które muszą być zabezpieczone przed jednym z najgorszych zagrożeń – pożarem.

Dlatego tak istotne jest, aby projektowanie systemów automatyki przemysłowej było zrobione z uwzględnieniem wszystkich drobiazgów. Wszystkie pomieszczenia muszą być doskonale rozplanowane i pomierzone, aby w późniejszym okresie – przy instalacji urządzeń – nie wyszły niespodzianki, których naprawa będzie kosztować grube pieniądze. Projektowanie systemów automatyki przemysłowej jest robione przez najlepszych fachowców i zakłady, które są na rodzimym rynku już znaczące (tzn. zrobiły takich systemów już sporo) – www.afg.poznan.pl/. Z ogromną trudnością starają się w powyższym temacie przebić inne, mniejsze zakłady, co nie oznacza, iż na rynku nowych graczy nie ma w ogóle.

maszyna na hali

Autor: Simon Berry
Źródło: http://www.flickr.com

różnych

Wabią niższymi kosztorysami, chociaż spora część zlecających optuje za tym wydać więcej, lecz mieć gwarancję marki. Które wyjście jest lepsze? To każdorazowo powinno zostać w gestii osoby decyzyjnej. Najistotniejsze jednak, by w późniejszym okresie systemy zabezpieczać przed potężnym zagrożeniem – jakim jest, bez wątpienia – pożar. Urządzenia realizujące produkcję, taśmy montażowe, aparatura pomiarowa, maszyny sterujące, oprogramowania do kontroli, systemy połączeń, pomieszczenia serwerowni – to wszystko musi być doskonale chronione. Fachowe systemy gaszenia i klapy dymne są wręcz konieczne. Klapy dymne służą przede wszystkim do wyprowadzania dymu i gorących gazów, systemy do zagaszenia ognia – zobacz.
Pożary są niebezpieczne i częstokroć trawią najważniejsze dokumenty, czy drogie maszyny. Opłaca się zatem wyłożyć pieniądze na dobre systemy, chroniące zakład przed ogromnymi stratami, jeżeli pożar by powstał.

A niestety bywa to niezwykle często występujący fakt. Ważne, aby ogień się nie rozprzestrzenił, aby został natychmiast unieszkodliwiony, a jednocześnie, by gaszenia nie stały się złe dla systemów automatyki przemysłowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*