Kiedy musimy zapewnić pracownikowi miejsce do spania

Obecnie najbardziej docenianą wartością jest praca. Jak wiadomo w miejscu pracy spędzamy większość czasu, stąd ważne jest byśmy czuli się w niej znakomicie. Zależy to od wielu czynników; teamu z którym na co dzień kooperujemy a przede wszystkim od naszego charakteru oraz zamiłowań. Jeśli ktoś preferuje spokojne, uporządkowane życie, przypuszczalnie będzie usatysfakcjonowany z pracy biurowej, nie wymagającej częstego przemieszczania się. Z kolei osoby lubiące ruch, tacy którzy 5 minut w jednym miejscu nie usiedzą, wybiorą z całą pewnością bardziej aktywną pracę. Możliwe że będą kurierami. Ogólnie mówiąc trudnią się oni zawodami które pozwalają im podróżować po kraju a nawet po świecie.

pracownicy

Autor: NASA ICE
Źródło: http://www.flickr.com
We wszelkich zawodach nastręczających długich podróży jednym z najważniejszych rzeczy są noclegi pracownicze, czyli miejsca gdzie w trakcie trasy kierowca ogromnej ciężarówki może wypocząć przed powrotem do jednostki. Noclegi pracownicze to dość ważka rzecz jeśli jednostka zajmuje się przewozem międzynarodowym, gdzie pokonywane dystanse mogą być istotnie olbrzymie – . Ale nie jedynie szeroko rozumiana branża komunikacyjna wymaga noclegów pracowniczych. Niekiedy przedstawicielom innych fachów również przydają się kwatery pracownicze /W. Budowlańcy często wykonują swoją pracę daleko poza miejscem zamieszkania. Najbardziej znanym przykładem mogą tu być przedsiębiorstwa trudniące się budową dróg. Oczywistym jest, iż wraz z postępem prac konieczne będą kwatery pracownicze w wygodnej odległości od aktualnego miejsca pracy.

kierowca w ciężarówce

Autor: Barry Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewnienie wypoczynku pracobiorcom wysyłanym poza siedzibę przedsiębiorstwa bądź miejsca zamieszkania pracownika jest obowiązkiem pracodawcy.

Znajdujące się w tym serwisie informacje są według Ciebie zbyt lakoniczne? Jeżeli tak, to wejdź na stronę rozbiórki częstochowa, na której znajdziesz podobne zagadnienia.

Inną ogromnie istotną sprawą, szczególnie w przypadku prac nastręczających ogromnego wysiłku lub odbywających się na zewnątrz, jest zagwarantowanie pracobiorcom pokarmów regeneracyjnych. Rzecz jasna kwestie w jaki sposób a także kiedy zagwarantować zatrudnionemu lokum czy też pokarm regulują właściwe przepisy prawa pracy a także przepisy BHP – (link do wpisu). W wypadku usług transportowych noclegi wymuszają przepisy o ruchu drogowym. Lory nie mogą się poruszać po ulicach w określonych dniach lub po osiągnięciu przez kierowcę określonego czasu pracy.