Kiedy potrzebna jest pomoc prawna

Z jakiej przyczyny warto polecić radcy prawnemu prowadzenie procesu sądowego?

Nie każdy proces nastręcza udziału adwokata w charakterze pełnomocnika. Jest parę postępowań, które to z uwagi na mało zawiły zakres, nie nastręczają jego uczestnictwa. Należy do nich z całą pewnością postępowanie o potwierdzenie nabycia spadku.

Radca prawny

Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście od tej reguły bywają wyjątki.

Zajrzyj do opisu, który jest pod tym linkiem i czytaj więcej adwokat Berlin na ten temat, który najwidoczniej Cię zaciekawił. Nie wahaj się!

Radca prawny będzie potrzebny w sprawach cywilnych, w postępowaniach rodzinnych, a na pewno w gospodarczych. Pomoc radcy prawnego w sprawach polega na substytuowaniu reprezentowanej przez prawnika strony postępowania a także wykonywaniu za nią czynności powiązanych ze sporządzaniem wszelakiej korespondencji procesowej (apelacji, zażaleń oraz innych pism) i co najważniejsze, radca prawny odpowiada na pytania sądu, zadaje pytania świadkom.

Tutaj na uwagę zasługuje też fakt, iż zaczynając od 5 maja 2012 roku zmieniły się przepisy kodeksu cywilnego nakładając na uczestników postępowania nowe, bardziej rygorystyczne obowiązki, do których należy przedstawienie w pozwie lub odpowiedzi na pozew każdych stwierdzeń jak też wniosków dowodowych, pod rygorem pominięcia spóźnionych stwierdzeń i dowodów, chyba że uczestnik uprawdopodobni, iż nie zgłosił ich w pozwie bądź dalszym piśmie przygotowawczym bez swej winy bądź że uwzględnienie spóźnionych twierdzeń jak też dowodów nie spowoduje zwłoki w rozpoznaniu przedmiotu sprawy albo też że istnieją inne szczególne warunki. Musimy także podkreślić, iż z uwagi na zaistniałe zmiany uczestnictwo adwokata w toku pierwszej instancji jest bardzo istotne właśnie z uwagi na potrzebę przeprowadzenia w sposób pełny postępowania dowodowego. O ile mamy ograniczone możliwości finansowe to zawsze zalecane jest zatrudnienie radcy prawnego do udziału w procesie przed sądem pierwszej instancji, natomiast w drugiej instancji ograniczenie jego uczestnictwa do napisania apelacji czy kontrakcji na nią.

Musimy również zaakcentować, iż koszty uczestnictwa radcy prawnego w procesie będą – co do reguły – zwracane przez stronę przegraną na podstawie stosownego orzeczenia.

Czy interesuje Cię ta problematyka? Jeżeli tak to, przejrzyj witrynę (https://notariusz-rakoczy.pl/), a odnajdziesz tam dużo nadzwyczajnych danych, które pochłoną Cię bez reszty.

Gdy wyszukujemy prawnika na Dolnym Śląsku sugeruję wpisać w przeglądarkę hasło: radca prawny Wroclaw.