Kilka praktycznych oraz użytecznych wiadomości dla bizneswomen, które w najbliższym czasie planują otworzyć własny salon kosmetyczny bądź fryzjerski

Białogłowy wprost uwielbiają troszczyć się o swój wygląd, lecz to jeszcze nie wszystko. Z chęcią upiększają również domowe wnętrza i o wiele częściej niż partnerzy bywają estetami. Gdy trzydziestolatka udaje się do dentysty, to z pewnością wprzódy nie omieszka skontrolować, jak prezentuje się gabinet. Jeżeli jego wygląd będzie pozostawiał dużo do życzenia, to niedoszła pacjentka cierpiąca na potworny ból zęba, poszuka ratunku u konkurencji. Taka sytuacja powtórzy się także w przypadku salonów fryzjerskich. A należy nie zapominać o tym, że nawet nieco podniszczone meble fryzjerskie będą wystawiać zakładowi nie najlepszą reputację.

myjka fryzjerska

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Jak już wspomnieliśmy, powyższą regułę z powodzeniem można zastosować także do wystroju salonów fryzjerskich oraz kosmetycznych. Jeśli takie miejsce bywa ponure, brudne, a wyposażenie (zobacz: wyposażenie klinik medycyny estetycznej) stare jak świat, to eleganckie fryzury raczej tutaj nie powstają – takie będzie przynajmniej zdanie zdecydowanej większości kobiet. Już w fazie planowania trzeba byłoby wziąć pod uwagę powszechnie podzielaną opinię i zatroszczyć się o to, żeby te elementy wystroju, które najmocniej rzucają się w oczy, prezentowały się bez jakichkolwiek zastrzeżeń. A to oznacza, że meble fryzjerskie powinny być nowe, a sprzęt służący do manicure winien być wykonany z wysokiej jakości surowców.Warto również wytypować te elementy wyposażenia, które w dzisiejszych czasach trącą szlafrokiem bądź budzą negatywne skojarzenia. Do takiej grupy można zaliczyć głowy manekinów, które, postawione w najbardziej widocznych miejscach salonów fryzjerskich i kosmetycznych, mają za zadanie w dyskusyjny sposób pokazać umiejętności pracowników. A ze względów typowo higienicznych warto zrezygnować z dywanów oraz zasłonek, które gromadzą kurz – bez dywaników można się przecież obejść, a zasłonki lepiej zastąpić roletami.

suszarki do włosów

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
O profesjonalizmie konkretnego salonu świadczą także używane preparaty, czyli różnego rodzaju balsamy do włosów suchych czy specjalne farby do koloryzacji. W przypadku gabinetów kosmetycznych sprawa się ma zupełnie identycznie. Ich właścicielki powinny zakupić nici liftingujące pdo, preparaty do mezoterapii igłowej i mnóstwo kosmetyków, w tym pudrów oraz lakierów do paznokci w pełnej gamie barw. A samo wyposażenie zakładu można dodatkowo uczynić atutem i pośród konkurencji wyróżnić się dla przykładu zabiegami, w czasie wykorzystuje się nici liftingujące pdo lub [łukasz sołtys] wysokiej jakości wypełniacze zmarszczek – link.