Kilka rad dla budujących własny dom, tych którzy znajdują się na etapie wykańczania dachu i elewacji.

Jeśli jesteśmy już na etapie robienia dachu, na początek powinniśmy pomyśleć o wyborze odpowiedniego pokrycia. Najczęściej jest ono sugerowane w projekcie, jednak zwykle mamy możliwość dokonania pewnych modyfikacji. Rzecz jasna odmienny typ materiału bardzo często oznacza zupełnie inne ceny.

budowa domu

Autor: Fiona MacGinty-O’Neill
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli podejmiemy już tą decyzję, najwyższa pora zabrać się za znalezienie firmy wykonawczej. Możemy rzecz jasna skorzystać z polecenia znajomych czy ekipy z poprzedniego etapu budowy. Kolejną opcją jest szukanie przez sieć. Wpisujemy w wyszukiwarkę frazę dekarstwo wrocław lub dekarstwo wrocław i okolice. Uzyskamy w ten sposób spis firm specjalizujących się w tego typu działaniach – dachowe pokrycia dostępne od zaraz. Na pewno głównie będzie interesowała nas cena, trzeba jednak wziąć pod uwagę pozostałe sprawy.

Po pierwsze doświadczenie na rynku. Po drugie terminowość wykonywania prac. Po trzecie wielkość firmy, a co z tym się wiąże inne możliwości dopasowania się do naszych potrzeb. Po czwarte zakres działań, zwłaszcza, gdy mamy do czynienia z bardziej skomplikowanym projektem dachu. Oczywiście każdy mówi, iż jest najlepszy, dlatego musimy sprawdzić rekomendacje innych klientów. Dach (sprawdź też dach z membrany) musi zostać wykonany nie tylko fachowo, ale także tak szybko, jak jest to potrzebne – nie ma nic gorszego niż spóźnienia w budowie spowodowane wyłącznie opieszałością ekipy.

Pomyślnie skończyliśmy dach, czas na elewacje. Na rynku mamy do wyboru dużą ilość materiałów wykończeniowych, a zwykły tynk można zamalować właściwie na każdy kolor. Nie zapominajmy jednakże, iż elewacja musi pasować do bryły i stylu architektonicznego domu, kolorystycznie współgrać z jego sąsiedztwem oraz dachem. Gdy marzą nam się ciemne kolory, trzeba nie zapominać, iż pasują one do nowoczesnej architektury, prostych brył i niekoniecznie fajnie będzie wyglądał dom cały czerwony – już prędzej jakiś fragment elewacji może być w tym mocnym kolorze.

do zrobienia dach i elewacja

Autor: MGProjekt Pracownia Architektoniczna
Źródło: http://www.flickr.com
Również w tym wypadku jeśli szukamy wykonawcy przez Internet piszemy w wyszukiwarkę frazę elewacje wrocław. Znowu bierzemy pod uwagę co nam proponuje dana firma. Jest też wersja dla leniwych. Polega ona na tym, że podajemy na specjalnej stronie zakres prac i miejsce wykonania, czyli na przykład elewacje wrocław i dajemy dane kontaktowe do siebie. Wykonawca sam zgłosi się do nas z ofertą – bardzo przydatna strona, dobrze odwiedzić. Jeszcze ostatnia kwestia. Wycena prac powinna być wykonana nieodpłatnie i nie wiązać się z żadnym zobowiązaniem do dalszej współpracy. Przybliżone koszty możemy też sami uzyskać za pomocą kalkulatorów zamieszczonych w sieci.