komponowanie witryn sklepowych

Zagospodarowanie przestrzeni na wystawie sklepowej jest nie lada sztuką. Dobra aranżacja wystawy sklepowej częstokroć decyduje o tym, czy konsument przekroczy progi danego sklepu. Nadzwyczajny, oraz ciekawy wygląd witryny jest idealną i skuteczną formą reklamy. Dekoracje witryn sklepowych to użycie wiedzy psychologicznej, marketingu, zasad kompozycji plastycznych do kreowania fantastycznych ekspozycji, jak i do projektowania ekspozycji sklepowych, jakie umożliwiają sukces handlowy, przyciągną oko klienta i nakłonią do dokonania zakupów.

Witryna sklepowa

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze wykonana ekspozycja sklepowa jest w stanie przyczynić się do podniesienia sprzedaży. Studio FX spowoduje, że zestaw artykułów w oknie (www.alglas.pl/) wystawowym nie okaże się przypadkowa. Profesjonaliści stworzą ją właściwie, wedle konkretnego, przemyślanego pomysłu – warto zobaczyć.

Właściwie dobrane dekoracje witryn sklepowych (klik!) są zachęceniem do przekroczenia progu sklepu. Ułożenie artykułów na wystawie pod żadnym pozorem nie może być przypadkowe. Poszczególne jej części w różnym stopniu przyciągają uwagę. Środkowy punkt wystawy na wysokości oczu, to lokalizacja, gdzie wzrok klienta pada w pierwszej kolejności. To, czy ekspozycja pozostanie zauważona, zależy od jej pozycji, asortymentu, a również od tego, w jaki sposób wyeksponowana jest propozycja. Podstawowym obowiązkiem witryny jest zatrzymanie i zainteresowanie przechodnia.

Przy konstruowaniu wystaw sklepowych, studio FX będzie miało do czynienia z artykułami, które mają swój osobny kształt, barwę i fakturę. Każde te elementy biorą aktywny udział w kompozycji.

Ogromnie ważnym szczegółem przy kreowaniu wystaw jest zastosowanie światła. Uwydatnia produkty zestawione na wystawie, dzięki czemu stają się one bardziej atrakcyjne, ożywia je, a także oświetla je o zmierzchu. Istotne jest, żeby oświetlenie pasowało i kreowało jedną, spójną całość z wyposażeniem, również charakterem.

Kreując dekoracje witryn sklepowych powinno się należycie dostosować natężenie, jasność, kolor, lecz także typ światła, które będzie oświetlać produkt.

Żeby zgłębić informacje na omawiany wątek, to na początku poznaj inne dane na to zagadnienie – wszystko przeczytaj w serwisie (https://kolodziejczyk.sklep.pl/).

Światło jest w stanie uwydatnić poniektóre części ekspozycji, tak żeby wyglądały bardziej zachęcająco.