Kopiowanie opracowań jest ciągle bardzo popularne wśród studentów, choć dużo tekstów jest teraz dostępnych również w wersji elektronicznej

Kiedy dwójka studentów dostrzega na chodniku zapisaną kartkę papieru, to wówczas jeden z nich dopytuje, czy to naprawdę coś ważnego, a drugi mówi, że nie wie, ale na pewno warto ten dokument skopiować – taką anegdotę można było kilkanaście lat temu usłyszeć od dwudziestoletnich studentów.

Chociaż laptopy były już wtedy w powszechnym użyciu, to jednakże ani biblioteki wojewódzkie, ani również księgarnie nie udostępniały opracowań w wersji elektronicznej w takiej liczbie, jak teraz, a kopiowanie choćby jednego podrozdziału z podręcznika było wybawieniem dla tych studentów, którzy nie lubili sporządzać notatek. Jeżeliby jednak ktoś sądził, że szybki rozwój informatyki i upowszechnienie się smartfonów w znaczącym stopniu zmniejszy zapotrzebowanie na usługi ksero, to na pewno byłby w błędzie.

Źródło informacji:

drukarka w drukarni

Źródło: http://www.sxc.hu

Powielanie części albo nawet całości lektur, jak i notatek sporządzanych w trakcie konwersatoriów jest nieodłącznym elementem życia studentów. Chociaż nowoczesne drukarki posiadają funkcje umożliwiające wykonywanie wymienionej czynności, to jednak młodzi ludzie nieczęsto kserują materiały we własnym zakresie, bowiem koszty byłyby wówczas o wiele większe. A na obszarze ogromnych aglomeracji działają punkty ksero, które oferują klientom zniżki, jeżeli np. dana osoba planuje zlecić wykonanie większej liczby kopii. Takie usługi mają w ofercie sprzedażowej również i same wielkomiejskie drukarnie. Choć za pomoc (psycholog dla dorosłych warszawa) w kopiowaniu należy oczywiście zapłacić, to jednakże studenci zwykle są zadowoleni, bo w taki sposób mogą zaoszczędzić na czasie.

Może Cię też zainteresować:

Ponieważ żyjemy w XXI stuleciu, to materiały możemy kopiować też w formie elektronicznej.pomocne wskazówkiNa przykład, notatki z wykładów nie zawsze warto powielać w tej tradycyjnej, czyli papierowej formie, ale można je zeskanować, a potem zrzucić np. na dysk laptopa lub smartfona. Ponadto można też zakupić naklejki na cd i same płyty, aby utrwalić tekst na dodatkowym nośniku danych – dokładne opisanie płytki umożliwia jej szybkie odnalezienie w zdeponowanym zasobie. Przy okazji trzeba także podkreślić, że ograniczenie zużycia papieru, który zasadniczo i tak w końcu ląduje w koszu, jest całkowicie uzasadnione – bądź co bądź ekologia to przecież obecnie bardzo modne słowo.