Kto produkuje części silników dla wózków widłowych?

wózki widłowe to dosyć specyficzne pojazdy, które posiadają jednak dużo wspólnego z typowymi samochodami. Przykładowo dużo z nich posiada silniki wyprodukowane przez znane przedsiębiorstwa motoryzacyjne.
Przykładowo dużo z nich posiada silniki wyprodukowane przez znane przedsiębiorstwa motoryzacyjne.

Naturalnie oznacza to, że także dużo elementów również jest bądź to bardzo podobna, albo wręcz taka sama, jak w tradycyjnych pojazdach. Niektóre z takich części to tylko nieco mniejsze albo (przez wzgląd na większe obciążenia) bardziej wytrzymałe wersje powszechnie wykorzystywanych podzespołów. Nie inaczej wyglądają łańcuchy do wózków. Mogą to być łańcuchy rozrządu czy też łańcuchy (hiperłącze do strony) na koła. Są jednak również łańcuchy do masztu, zatem tej części wózka widłowego, która ma za zadanie podnoszenie różnego typu towarów. Występują poza tym łańcuchy do pompy hydraulicznej. W sprzedaży można także nabyć komplety łańcuchów do wózków widłowych. Te do podnoszenia masztu mogłyby mieć grubość 1 cala i rozkład płytek 6×6. Są sprzedawane w odcinkach po pięciu m w cenie ok. 1000 złotych.
laptop

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Są one wyprodukowane z nieco solidniejszych surowców, gdyż w wypadku wózków widłowych wszystkie tego typu elementy są narażone na o wiele większe obciążenia. Są ponadto narażane na łatwiejsze zniszczenie. Z tego też powodu najlepsze łańcuchy do wózków jezdnych wytwarza się z lepszych jakościowo stopów metali, ponieważ są one poddawane dodatkowemu procesowi utwardzania. Do lżejszych prac wykorzystuje się łańcuchy w kształcie kwadratu.

Przy zakupie takiej części trzeba zwracać uwagę na symbol towaru. Poza tym łańcuch powinien posiadać stosowny atest, który gwarantuje bezpieczeństwo użytkownika danego wózka.