Modele naczep w ładownych samochodach ciężarowych. Zestawienie ofert

Samochody ciężarowe, służące do przewożenia przeróżnych produktów, mogą korzystać z różnych rodzajów naczep. Wielkość auta i trasy, które obsługują również mają znaczenie. Mniejsze pojazdy, czyli te z kategorii lekkich samochodów ciężarowych, są z reguły używane do transportowania małych ilości produktów lub towarów, najczęściej w niedalekiej odległości od przedsiębiorstwa, raczej nie potrzebują naczepy. Za to większe samochody dostawcze stosują naczepy, jakie poniżej wymieniamy.

Ciężarówki

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com

To, jakie naczepy używane są przy autach ciężarowych, warunkuje to, co firma ma zamiar w nich transportować.

Jeśli stworzony tutaj artykuł zajął Cię i pragniesz więcej, to na pewno przypadnie Ci do gustu link do witryny czystość patentowa, gdzie znajdziesz dużo wątków.

Naczepy skrzyniowe sprawdzą się przy produktach wolnostojących, zawiniętych nawet tylko w folię. Naczepy tego rodzaju pozwalają na dodatkowe zabezpieczenia towaru na przykład plandeką (w razie deszczu czy śniegu). Naczepy kurtynowe będą świetne przy przewożeniu każdego rodzaju towarów opakowanych w każdego rodzaju opakowania. Ich duży atutem jest to, że można je ekspresowo załadować i rozładować głównie dzięki mobilnym ścianom bocznym. Nie uda się to tak łatwo w przypadku transportowania towarów przy użyciu naczepy furgonowej, jednak ona sama świetna jest do przewozu towarów o wysokiej wartości. Ponieważ nie jest tak prostaw rozłożeniu, co chwilami może być wadą, lepiej zabezpiecza towary przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi lub osobami postronnymi, co akurat jest jej atutem- . Naczepy-chłodnie to naczepy do zadań specjalnych. Jak sama nazwa wskazuje, służą do przewożenia produktów, które muszą być chronione przed wysoką temperaturą lub muszą być transportowane w naprawdę bezpiecznych warunkach. Tego typu samochody dostawcze są najczęściej stosowane w przemyśle spożywczym, jednak transportują nie tylko nabiał czy mięso, jak mogłoby się wydawać.

Nie zwlekaj! Jeżeli spodobał Ci się nasz wpis, to czytaj również bramy przesuwne dolnośląskie kolejne treści na ten materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Dostarczają też kwiaty czy środki chemiczne, których podgrzanie byłoby niebezpieczne albo szkodliwe. Naczepy firanki, przez swoją konstrukcję, są znane z dużej liczby zastosowań- sprawdź przykłady: . Z powodzeniem wożą zarówno ciężkie materiały (np. surowce), jak i te lżejsze. Różnią się wtedy tworzywem, z którego zostały wykonane. Wszystkie niewymienione dotąd naczepy określa się „specjalistycznymi”. Mowa tu na przykład o naczepach do przewozu dużych konstrukcji i pojazdów oraz naczepach samowyładowujących się z ruchomą podłogą.

Naczepy skrzyniowe i naczepy wywrotki wydają się być dość uniwersalne i sprawdzone w wielu branżach. Specjalistyczne naczepy, choć używane na pewno rzadziej, pełnią istotną funkcję przy zleceniach specjalnych.