Muzyka w sztuce i biznesie

Prawie 80 % danych jakie do nas docierają to obraz, pozostałość informacji zatem ok 20 procent wypada na inne zmysły. Aktualnie możemy powiedzieć, iż mamy skłonności do przywiązywania coraz większej wagi do obrazu i dźwięków i obrazów. Zewsząd nas otaczają, poczynając od reklam poprzez programy telewizyjnie. Dokładnie ta druga – jedenasta muza – przyzwyczaiła nas do koegzystowania obrazu i dźwięku.

Już nawet w kulturze na ambitniejszym poziomie rozwinęła się oddzielna gałąź kultury, to jest muzyka do filmów. Najogromniejsi kompozytorzy muzyki klasycznej komponują obecnie na potrzeby kinematografii. Muzyka do gier – wedle słów muzyków – jest ciężkim zajęciem. Muzyk nie może sobie pozwolić na pełną dowolność gdyż ścieżka dźwiękowa nie może przeważać nad filmem, ma go tylko uzupełniać, czasem wzmocnić jakieś odczucie. Najlepsze z owych utworów żyją następnie niezależnym życiem. Bywa również tak, iż jakiś kawałek nie jest stworzony jako muzyka do filmu, a jednak kojarzony on jest jednoznacznie z kinematografią.

muzyka do prezentacji

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Tak było z częścią oratorium znanego krajowego kompozytora. Niewielu słuchaczy zdaje sobie sprawę że ów utwór jest jedynie zapożyczony do filmu. Muzyka do filmów poza uzupełnieniem obrazu jest również wybiegiem na popularyzację ambitnej muzyki. Pewnie jakaś cząstka spośród widzów będzie poszukiwać motywu muzycznego, dzięki temu mogą poznać repertuar muzyki instrumentalnej.

Jeżeli masz ochotę zgłębić więcej informacji na ten wątek – odsyłam do tego serwisu (https://www.olejnik.pl/przenosniki-elastyczne/), ponieważ znajdziesz tam szczegółowe dane, które szczególnie Cię zainteresują.

Coraz większą sławą cieszy się muzyka do gier. Ona także może stać się niezłym fortelem na oświatę muzyczną.
Muzyka nie jest jedynie dziedziną rozrywki, stosujemy ją często w działalności biznesowej. Już w szkole postuluje się od uczniów żeby sporządzali pokazy w sposób interesujący. Żeby osiągnąć zaplanowany zamysł dobrze jest dopasować właściwą muzykę do prezentacji. Oczywiście takie szkolne prezentacje są domorosłe. Firmy które zdecydowały się na taką odmianę marketingu, polecają kompozycję fachowcom aby muzyka do prezentacji była jak najlepiej zapamiętywana. Autor:

Oczywiście muzyka do prezentacji winna być należycie wyselekcjonowana, odmienna na przykład do pokazów o tematyce ekonomicznej zaś całkiem odmienna gdy materią prezentacji będzie nowy energiczny samochód. Rzecz jasna najogromniejsze znaczenie ma dla biznesu reklama (stojaki na plakaty) a więc i muzyka do reklamy winna być wykreowana na najwyższym pułapie.