Na czym polega odprawa celna? Jakie są procedury? O czym trzeba pamiętać, by wszystko wyszło sprawnie?

Odprawa celna polega w głównej mierze na skontrolowaniu dokumentacji i przewożonych towarów, a jednocześnie w momencie jej trwania pobierane są cło i podatki. To dopełnienie wszelkich regulaminów istotnych podczas przejmowania dóbr, ekwipunków, ale też podczas przejeżdżania granicy celnej.

transport morski

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Odprawa celna często jest kojarzona z tą na lotniskach, co oczywiście jest prawdą, natomiast istnieją też inne typy odpraw, przykładowo te odnoszące się do tematyki transport morski. W punkcie odprawy ludzie poddawani są kontroli celnej. Zgłasza się w czasie tego typu kontroli rzeczy, za jakie można mieć zwrócony podatek VAT, ale także rzeczy, jakie koniecznie musimy zgłosić służbie celnej oraz te, które podlegają ocleniu. Kto będzie mógł zostać zwolniony z płacenia cła? Na pewno nie musi płacić osoba, która mieszka na terenie Unii Europejskiej, jeśli wyjeżdża do innych państw Unii. Nie płaci się także, jak przedmioty są przeznaczone do handlu. Co jednak, jeśli powracamy z kraju, jaki nie znajduje się w Unii? Sytuacja wygląda w ten sposób, iż zwolnione z tych opłat są rzeczy w kwocie nieprzekraczającej 430 euro. Rzecz jasna pomijane są lekarstwa potrzebne dla pasażera jak również wyroby tytoniowe oraz alkohol w określonych ilościach. Spore trudności sprawia niektórym odprawa celna morska. Najlepiej ją zlecić agencji, która mieści się blisko miejsca załadunku lub też w porcie wyjścia kontenera.

Chcesz przeczytać nowy wpis na ów aktualny temat? Więc wejdź w łącze tu… (http://www.minemaster.eu/pl/wozy-wiercace) i przeloguj się do nowej witryny, jaką dla Ciebie stworzyliśmy.

Pierwsza opcja jest bez wątpienia dobra dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu i muszą dostarczyć odprawiony towar w kontenerze jak najszybciej, polecamy:

kontenery

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Na kontener, który zamierzamy odprawić w porcie powinniśmy przeznaczyć dodatkowy dzień. Jeżeli wiec, załadowujemy kontener w punkcie załadunku w środę, natomiast zamknięcie następuje w czwartek z rana w porcie, to powinniśmy zdecydować się na pierwszą opcję. Kontener (zobacz worki na gruz ruda śląska) bowiem będzie spakowany i odprawiony w środę, zaś we czwartek będzie już przygotowany oczekiwał w porcie na załadowanie na statek. Takie rozwiązanie jest najbardziej logiczne. Dobrze o tym pamiętać w tym przypadku, ponieważ tego typu rzeczy dość często pojawiają się, jeśli mówimy o transportowaniu rzeczy droga morską.