Na jaką umywalkę się decydować? Jaka będzie dla nas najlepsza? Jakie mamy rodzaje umywalek?

Porwałeś się na zakup nowej umywalki, ale nie masz pojęcia jaki model wybrać? Co się lepiej sprawdzi umywalka nablatowa, wolno wisząca czy może umywalka skomponowana do szafki? Podpowiadamy jaki kształt umywalki dobrać i jaki materiał sprawdzi się w twojej łazience.

zapraszamy do kontaktu

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
Umywalka to standardowe wyposażenie łazienki. Kiedy już będziesz się decydował na zakup zupełnie nowej umywalki, do zrobienia pozostaje najistotniejsza kwestia – rozmiary i sposób przymocowania. Aby umywalka była komfortowa w użyciu, powinna mięć wymiary minimalnie 50×40 cm. Im umywalka głębsza, tym mniejsze niebezpieczeństwo rozchlapania wody. Radzi się, żeby górna krawędź miski umywalki mogła znaleźć się 80–90 cm od podłogi. Jednak wszystko jest zależne przede wszystkim od wzrostu korzystających z niej osób.

Nie możesz się doczekać następnych ciekawych wątków na ów temat? Mamy do Ciebie świetną nowinę – kliknij wózek elektryczny podnośnikowy w poniższy link i ciesz się tekstem.

Od sąsiedniej ściany lub sanitariatów umywalkę powinno dzielić przynajmniej 20–30 cm.
Umywalkę można umieścić na blacie, osadzić na szafce zaprojektowanej pod umywalkę lub przymocować do ściany wkrętami, śrubami lub zwyczajnie oprzeć na wspornikach czy stelażu. Umywalki ścienne i szafkowe występują w formach prostokątnym, kwadratu albo półokrągłym. Z kolei umywalki przeznaczone do montażu na blat są okrągłe, prostokątne czy umywalki owalne, jednak coraz częściej mają też opływowe linie. Umywalki ceramiczne, wykonane ze szkła czy może z drewna? Sprawdź więcej na ten temat- oferta. Niezwykle istotną kwestią w doborze umywalki jest dobór tworzywa, z którego jest zrobiona. Przy podjęciu decyzji warto nie zapominać o kilku sprawach.

umywalki

Autor: Valdama
Źródło: Valdama
Umywalka ceramiczna jestłatwo dostępna. Łatwa w pielęgnacji, zwłaszcza te umywalki, które są przykryte powłoką która utrudnia zbieranie się brudu. Dostępna też w wersji kolorowej. Umywalka ceramiczna nie powinna się rysować, ale po silnym uderzeniu ma szansę pękać. Umywalka wykonana z kamienia jest zdecydowanie stabilna, masywna, wytrzymała na zarysowania. Umywalki z kamienia aby nie zbierały zabrudzeń, wymagają oszlifowania. Najpopularniejsze kamienie to marmur i granit. Umywalki z konglomeratu mogą wyglądać jak z kamienia albo mieć jednolitą fakturę o interesujące kolorystyce. Konglomerat jest łatwy w obróbce, całkowicie lekki. Uszkodzony można naprawić. Umywalki drewniane są naturalne i egzotyczne.

Jeżeli ten artykuł jest dla Ciebie interesujący, nie czekaj i przeczytaj szczegóły tu (http://bsinspekcja.pl/) – poznasz jeszcze bardziej precyzyjne informacje.

Potrzebują regularnej impregnacji.