Na jakiego rodzaju zasadzie działa żuraw wieżowy? W jaki sposób ta wielka konstrukcja funkcjonuje?

Dźwigi wykorzystywane już były przez starożytnych ludzi. Stosowali do tego celu parę bloczków, dodawali do nich ramię, jakie definiujemy jako wysięgnik. Choć było to dość dawno temu, to prawa fizyki się nie zmieniły.

wanna narożna

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/wanna_narozna_family_marki_kolo.jpg
Żurawie wieżowe są przeznaczone do budowania wysokich budynków, a nawet drapaczy chmur, zaliczyć można je do największych roboczych maszyn. Żurawie budowlane (Heliodon – usługi budowlane kraków) są w stanie być stacjonarne albo przejezdne. Jeśli tak, to zlokalizowane są w takiej sytuacji na podwoziu gąsienicowym lub szybowym (dowiedz się wiecej na temat żurawi wieżowych). Żurawie składa się z części, gdzie początkowo mały żuraw samochodowy dodaje ramę ze stali, na niej zaś pierwszy moduł wieży.
Tego rodzaju podstawa obciążana jest balastem. Na wierzchu konstrukcji lokalizujemy kabinę operatora, wysięgnik (co oznacza ramię) i przeciwwagę. Na takim etapie jednakże żuraw jest jeszcze za bardzo niski, więc bez przerwy trzeba go podwyższać. Wykorzystuje się do tego zadania urządzenie wznoszące, dość szeroką kratownicę z trzema ściankami jak i czwartą, która jest ruchoma. Konieczne są także siłowniki hydrauliczne. Takie urządzenie przesuwa się w górę i dół wieży, tak więc żuraw jest w stanie podwyższać sam siebie. Hydrauliczne siłowniki wznoszą górną część żurawia razem z kabiną.

Dzięki czemu na wierzchu wieży wytwarza się luka, wkłada się w nią nowy moduł stalowy (zapraszam do lektury). Później dodawane elementy skręca się śrubami z poprzednimi, cały zaś proces powtarzany jest do chwili, aż wieża żurawia nie osiągnie zaplanowanej wysokości.

Tak to właśnie wygląda, a żurawie żurawie wrocław są bardzo potrzebne do wielu zadań, zwłaszcza w dużych miastach jak Wrocław, więc też jak żurawie wynajem jest dosyć rozpowszechniony.