Najnowsze sposoby izolowania i ocieplania. Co możemy zaizolować pianką?

Na wczesnym etapie wznoszenia domu decyduje się o sprawach dotyczących materiałów budowlanych. Od fundamentów zaczynając a na poddaszu kończąc, dom powinien być właściwie zaizolowany, żeby nie wyszła wilgoć, a wraz z nią grzyby czy pleśnie. Wśród ludzi z branży budowlanej przez lata istniało przeświadczenie, że stare metody to najlepsze metody izolacji. Lecz – jak wynika z badań – izolacje te tracą swoje właściwości zaledwie po kilku latach.

Wiele przedsiębiorstw, jakie zaryzykowały wprowadzenie najnowszych, skutecznych technik, zapewnia je także swoim kontrahentom i poleca wcześniejsze obejrzenie gotowych prac, by przekonać się, iż będzie to dobry wybór.

izolacja

Źródło: pixabay.com

W trakcie budowy domu zwykle myślimy o nim jak o inwestycji na długie lata i ponosimy w związku z jego budową duże koszty, dlatego każda decyzja jest dobrze przemyślana. Izolacja pianką jest naprawdę dobrym wyborem – nie tylko cenowo, ale także trwałościowo. Zobacz: W podjęciu decyzji może pomóc dokładna kalkulacja. Poza zwykłym obliczeniem cen w biurze architektonicznym, dochodzą realne atuty np. spokój przez wiele lat albo niższe koszta ogrzewania. Udowodniono w wielu badaniach, że różnica cen między pianą a klasycznymi metodami izolowania zwraca się w mniejszych opłatach za ogrzewanie po pierwszym sezonie. Kiedy decydujemy się izolację pianką, rozeznajmy się w przedsiębiorstwach ją nakładających, czy sprawdzają rezultaty swej pracy termowizją

ocieplanie

.

To najszybszy i natychmiastowy sposób mierzący jakość tej technologii.

Podoba Ci ten materiał? Super, ale kliknij jeszcze tutaj – zobaczysz w tamtym miejscu bardzo użyteczny serwis, który również okaże się dla Ciebie ciekawy.

Izolacja pianką zda egzamin na poddaszu, ale także przy gruncie. Ponieważ straty ciepła przez dach mogą osiągać nawet 35%, więc zabezpieczenie dachu (polecamy izolacja dachu płaskiego wolplan) jest bardzo ważne, kiedy musimy zminimalizować straty energii. Natomiast izolacja pianką przy fundamentach na pewno zagwarantuje suchy i ciepły budynek. Pianka rozszczelnia się i dostaje się nawet do trudno dostępnych miejsc, co jest jej dużym plusem. Mijający czas nie ma na nią niekorzystnego wpływu, zatrzymuje ciepło w domu, tym samym pozwalając na jego oddychanie – więc nie pojawia się ryzyko, iż będzie gromadziła się wilgoć. Ponadto, świetnie przylega do różnych powierzchni: tynków, betonu, drewna czy szkła.