Najprostszy pomysł na zdobycie większej liczby klientów – system programów partnerskich

Co to jest program lojalnościowy? Wyjaśniając w kilku słowach, jest to rozpisane na długi okres działanie promocyjne, które służy kreowaniu partnerskich relacji z obecnymi klientami i pozyskiwaniu nowych. Taki system, znacznie zwiększa sprzedaż produktu lub usługi danej firmy, pomagając zarazem ograniczyć koszty promocji. Jeżeli w naszym przedsiębiorstwie zdecydujemy się wprowadzić program partnerski, powinniśmy zwrócić się do profesjonalnej firmy.

Karty lojalnościowe

Autor: Terry Madeley
Źródło: http://www.flickr.com
Kompleksowa obsługa programów lojalnościowych (źródło) opiera się na wydawaniu karty stałego klienta, zarządzaniu korzystnymi cenami dla jej posiadaczy oraz nadzorowaniu zdobywanych punktów lojalnościowych. Obsługa programów lojalnościowych to również przygotowywanie ofert dla regularnych klientów i zarządzanie stronami, na których konsumenci mogą sprawdzać ilość zdobytych punktów. Jakie wiążą się z tym korzyści dla przedsiębiorstwa?

Przede wszystkim, kompleksowa obsługa programów lojalnościowych przyciągnie nowych klientów i umocni przywiązanie do przedsiębiorstwa już tych obecnych. To znakomita forma promocji i szansa na zbudowanie dużej bazy danych, przy relatywnie niskim wydatku. Nadzorowanie takiego programu najlepiej delegować firmie zewnętrznej. Niejednokrotnie proponują one bezpłatny termin testowy, w czasie którego można się przekonać, czy spełniają one nasze wymagania.

Obsługa programów lojalnościowych powinna biec płynnie, przejrzyście w oczach klientów. Powinniśmy zadbać,aby oferowane korzyści były istotnie ciekawe dla naszego klienta, w jakiś sposób połączone z specjalizacją firmy. Jeżeli na przykład prowadzimy księgarnię to nasi stali klienci będą na pewno bardziej zadowoleni jeżeli dostaną bezpłatny bilet do filharmonii niż pluszową maskotkę.

Zaplanowany program lojalnościowy to rewelacyjna szansa, by małym kosztem wypromować swój towar lub świadczoną usługę o czym więcej: http://profill.com.pl/realizacje/royal-canin-polska. Przywiąże do naszej firmy obecnych już klientów i pomoże zdobyć nowych. To także najważniejszy trend w marketingu – w którym odchodzi się od uciążliwych reklam, na rzecz korzyści dla konsumentów.