Narzędzia do domu – co należy posiadać w przydomowym warsztacie?

Obojętnie, czy zamieszkujemy w garsonierze, czy może w ogromnym domu, co pewien czas trzeba sobie radzić z cieknącym kranem, zawieszeniem nowego malowidła lub wywierceniem dziury w ścianie. Które narzędzia będą nam do tego konieczne? Podpowiadamy bez czego nie może się obejść domowa złota rączka. Na dobry początek, młot. Listę narzędzi inicjują te oczywiste, jakie przychodzą nam na myśl w początkowej kolejności, m.in. młotek. Starczy jeden, ale za to wielozadaniowy, o typowej główce i drewnianym trzonku, o długości 20–35 cm.

tutaj zobaczysz więcej

Autor: David Mulder
Źródło: http://www.flickr.com

Ważne, by nie był zbyt ciężki. Przy okazji dobrze jest również zaopatrzyć się w podstawowy zestaw gwoździ rozmaitej wielkości. W pokojowych warunkach wystarczy nam kilka wielkości gwoździ budowlanych długości od 25 do 125 milimetrów. Jeżeli zaś będziemy zmuszeni stary lub źle wbity ćwiek wyjąć, może okazać się, iż nie damy sobie rady bez stalowych obcęg stolarskich, jakie z sukcesem spożytkujemy także do przepoławiania drutu. Następny punkt to miarka, a właściwie miarki. Jedna tradycyjna, drewniana, składana – tak zwana calówka, natomiast druga podręczna, zwijana, o długości np. 5 m i poziomica, bez jakiej nie poradzimy sobie w wielu domowych przypadkach, np. zawieszając karnisz. Kiedy chcemy sobie pozwolić na odrobinę praktycznej ekstrawagancji, osiągalne są miarki laserowe wespół z poziomicą, dzięki którym pomiar jest precyzyjny i prosty. Ich jedyną wadą jest za to koszt. Taka radość kosztuje nawet 300 zł! To gadżet, jednakże jego możliwości wykorzystają przede wszystkim fachowcy. Kiedy przyjdzie nam zawiesić półkę docenimy kątownik stolarski, dzięki niemu skrupulatnie wymierzymy miejsce, w jakim powinniśmy nawiercić otwory w ścianie.

Kliknij na odnośnik budowa domów jednorodzinnych małopolska, on przybliży Ci wątek, który Cię aktualnie zafascynował. Przeczytaj artykuł, zawierający ciekawe informacje.

Skoro więc jesteśmy przy wierceniu to powinniśmy pomyśleć o wiertarce, komplecie wierteł a także kołkach rozporowych. Wybór stosownej wkrętarki nie jest wcale taki prosty.

narzędzia

Autor: Official USS Theodore Roosevelt (CVN 71) Page
Źródło: http://www.flickr.com

Narzędzia za 100–150 zł oferujące tzw. funkcję udaru, to w istocie sprzęt, który niestety ulegnie przy próbach borowania w twardych nawierzchniach. Dlatego winniśmy wybrać trochę droższy model. Naprawdę dobrą, jednak odpowiednią dla amatora majsterkowicza wiertarkę udarową można mieć już za blisko 300 zł. Wydatek z pewnością się opłaci.

Czy chciałbyś zobaczyć opisywaną sprawę z zupełnie innej perspektywy? Jeśli tak, to zobacz również wpisy z www, które znajdziesz po kliknięciu tutaj.

W przyrządy zaopatrzyć można się tak w sklepie tradycyjnym jak też w sklepie wirtualnym. Wystarczy wpisać w przeglądarkę: piły spalinowe Kraków ewentualnie elektronarzędzia Nowy Sącz