Niebezpieczne zawody? Sprawdź czy dasz podołasz?

Daje dużo do myślenia, dlaczego ludzie decydują się na zawody, które cechują się wielką odpowiedzialnością za przedmioty, lub ludzi? Czy jest to normalny przypadek, a może pewna psychiczna konstrukcja, która potrzebuje niczym wody do życia odrobiny ryzyka. Jak pomyślimy o takich profesjach, to jakie się pojawiają nam w głowie?

Pierwsza myśl: pilot samolotu. Są ludzie, którzy nie podejmą nigdy takiej odpowiedzialności, nie dość, że prowadzi się wielki samolot, to ma się na pokładzie wielu różnych ludzi Osoby, chcące pracować na stanowisku pilota muszą mieć naprawdę mocną psychikę, odznaczać się ponadto powinni wysokim stopniem pewności siebie. Tchórzliwy człowek, który nie lubi brać na siebie odpowiedzialności nie powinien decydować się na ten zawód. Nie dość, że zaszkodzi sobie to jeszcze może innym zrobić krzywdę.

szybkie audi

Autor: Cars Of Berkshire
Źródło: http://www.flickr.com

Taka osoba nie powinna również pracować jako policjant, czy ratownik medyczny. Pierwszy, jak i może brać udział w ekstremalnych sytuacjach. Policjant, zależnie od wydziału, spotyka się z niebezpieczeństwem, musi podejmować odpowiednie decyzje, niekiedy na granicy ryzyka, natomiast ratownik medyczny powinien potrafić być zawsze spokojnym i opanowanym. Nie może dać się ponieść emocjom, które nie są w tym zawodzie dobrym doradcą. Jeśli natomiast chcesz bardzo robić coś pożytecznego, coś istotnego, zawód, w którym liczy się czas to wybierze transport śródmieście wrocław transport farmaceutyczny.

Zastanawiasz się, co to takiego? Jak sama nazwa wskazuje, transport farmaceutyczny to przewóz leków , które muszą być transportowane w odpowiednio niskich temperaturach. Przeznaczone są do tego specjalne samochody wyposażone w odpowiedni sprzęt.

Sprawdź również inną bazę artykułów przedstawiających niniejszy wątek – bez strachu – wejście za darmo (rcc-nova.pl/analizy-i-symulacje/analizy-mes/), zatem kliknij ten odnośnik.

Pomyśl, jak wiele zależy od osoby, która przewozi różne niezbędne leki, medykamenty, jakie musze zostać dostarczone pod wskazany adres, w odpowiednim czasie. Nie są to co prawda strzelaniny, nie jest to reanimacja osób po wypadku, nie jest to wreszcie adrenalina wywołana świadomością, że jest się pilotem wielkiego samolotu, który ma na swoim pokładzie setki osób…

Taki zawód jest za to działaniem o dobrych intencjach, gdzie spotykają się dwie wartości: pośpiech, pęd w dotarciu do celu (wzmożona adrenalina) i pomoc (satysfakcja z dobrze zrobionej pracy). Dla takich wartości dobrze się pracuje.