Niezawodna pomoc w czasie organizacji pogrzebu, jaką zapewnią usługi pogrzebowe.

Rozpacz oraz smutek po utracie bliskiej osoby jest nie do opisania. Jednak taka bywa kolej rzeczy, ktoś się rodzi a ktoś inny umiera. Nic nie da się z tym uczynić. Jak mówi tradycja planowane będą uroczystości żałobne tzn. msza w kościele i zaraz po niej stypa. Wszystko to potrzebuje dużej ilości pracy i czasu. Tymczasem bywa to bardzo ciężkie, przeważnie w pierwszych dniach po utracie bliskiej osoby.

Cmentarz

Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com
Stąd też dość często bliscy umarłej osoby decydują się na pomoc firmy pogrzebowej, jaka załatwi wszelkie procedury jak i sam pogrzeb (poszerzone informacje pod linkiem). Będzie to dość pomocne, bo wtedy pozostaje tylko zaplanowanie stypy dla najbliższych z otoczenia zmarłej osoby. Usługi pogrzebowe, które oferują firmy nie należą do najlżejszych. Pochłaniają również bardzo dużo organizacji jak i poświęconego czasu.

Firmy pogrzebowe przede wszystkim świadczą wszechstronne usługi, od transportu zwłok (z zagranicy bądź na terenie kraju), przez przyszykowanie ciała i umieszczenie go w trumnie, aż do ceremonii w kościele oraz na cmentarzu. Jeżeli chodzi o przygotowanie oraz transport zwłok jest to w zasadzie wszystko jasne, jednak przygotowanie całej ceremonii jak i miejsca na cmentarzu jest to już bardziej złożona a także ciężka praca. Przy przygotowaniach do mszy świętej konieczne będzie przyszykowanie miejsca na trumnę, rozstawienie świeczników oraz zagospodarowanie miejsca na wieńce i kwiaty. Po mszy świętej dana firma musi zamknąć trumnę, przenieść ją do samochodu, którym zwłoki będą przetransportowane na cmentarz a także zabranie wszelkich wieńców a także wiązanek kwiatowych.

Następnie sama droga na cmentarz, w zależności od tego jak daleka będzie trasa z kościoła i w którym położeniu się znajduje. Nieraz drogę z kościoła na cmentarz przechodzi się ”na nogach” (zazwyczaj, gdy cmentarz będzie w miarę blisko oraz trasa do niego nie jest za bardzo ruchliwa), niekiedy zaś drogę tą przemierza się samochodem.

Wreszcie ceremonia złożenia zwłok na cmentarzu, gdzie najpierw firma pogrzebowa musi wykonać wykop, do którego będzie złożona trumna.

Jeśli nie jesteś pewien, czy umieszczone na tej stronie wiadomości są dość dokładne, to zobacz źródło, które użyto do napisania tego tekstu.

Po całej ceremonii usługi pogrzebowe to już wyłącznie wystawienie właściwych papierów.