Czym ogrzać duże obiekty – podpowiadamy

Przykładem niech będzie zwykła ścianka wspinaczkowa. Dość wysokie pomieszczenie o sporej powierzchni, zazwyczaj w nieocieplonym budynku, dodatkowo często odwiedzane przez ludzi. To oczywiste, że w środku zimy raczej nie panują tam dość miłe warunki. Rozwiązaniem są nagrzewnice gazowe. Są tańsze w eksploatacji niż elektryczne i potrzeba ich kilka, by w sali było ciepło i aby bez szczękania zębami można było uprawiać sport.


Poznaj na: https://www.klimatop.pl/nagrzewnice-gazowe,103.html.

klimatyzator

Autor: FUJIAIRE
Źródło: FUJIAIRE

Tego rodzaju sprzęty sprawdzają się doskonale. Możemy wybrać parę ich typów. Zwykłe, trochę mniej kosztowne
nagrzewnice z zapłonem piezoelektrycznym – które nie dają możliwości regulowania termostatem. Są także takie, które dają taką możliwość. Każda nagrzewnica zasilana jest gazem propan- butan z butli, ale powinna być dodatkowo wpięta do gniazdka elektrycznego. Naturalnie to spalanie gazu jest tu źródłem ciepła, a nie energia prądu, ale jest ona niezbędna do funkcjonowania nagrzewnicy.
Należy zachować ostrożność w trakcie korzystania z nagrzewnic gazowych w przestrzeniach zamkniętych. Z racji tego, że występują problemy w oddzieleniu nagrzanego powietrza od produktów spalania należy salę odpowiednio wentylować- https://www.klimatop.pl/oczyszczacze-powietrza,100.html. Oczywiście, istnieją także nagrzewnice z katalizatorami umożliwiające wyłapanie właściwie wszystkich produkty spalania i te są bezpieczniejsze. Sprawdźmy z detalami jaki sprzęt kupujemy. istotne, aby był bezpieczny w użytkowaniu, zwłaszcza jeśli w miejscu, które nagrzewamy są ludzie.

nagrzewnica

Źródło: własne

Nie możemy tego ignorować.
Oczywiście jedna nagrzewnica nie sprawdza się na całe duże miejsce. Najlepiej postawić je w narożnikach pomieszczenia. Gdy jest ono niezwykle wysokie będzie trzeba odczekać chwilę na rozgrzanie i tak czy owak – przy wentylacji – nie uzyskamy bardzo wysokiej temperatury, ale zwykle, jeśli jest to przykładowo ściana wspinaczkowa – nie jest to zupełnie potrzebne.