Dobór odpowiedniej bramy wjazdowej: na co musimy kierować uwagę?

Wybór wariantu bramy wjazdowej nie zawsze podyktowany będzie upodobaniami posiadacza. Czasem okazuje się, że kształt działki, dla przykładu parcela wąska jak też głęboka bądź szeroka, ale płytka, wręcz narzuca nam rzeczowe podejścia: dobór bramy rozwieralnej czy też przesuwnej.

Bramy g60 firmy Normstahl

Autor: GutPR
Źródło: GutPR

.

Wielkość bramy wjazdowej podług przepisów nie powinna być mniejszą aniżeli 2,4 m. By jednakże wjazd lub wyjazd z posesji nie był dla nas codziennym wyzwaniem, należałoby wybrać szerszą bramę, a więc przynajmniej trzymetrową. Jeżeli parcela umiejscowiona jest przy ruchliwej ulicy, furta powinna być zaplanowana w taki sposób, aby wjeżdżający na posesję samochód nie powodował zagrożenia dla ruchu drogowego i pieszego. Wygodny wjazd na posiadłość zależy od wielkości drogi i minimalnego promienia skrętu auta.

Bramka wjazdowa jest wizytówką posiadłości więc musi być dopasowana do jej charakteru. Mówiąc o charakterze, mamy na myśli nie tylko architekturę znajdujących się na działce budynków bądź sposób ich wykończenia, ale też obrys działki, który czasem wymusza pewne podejścia.

Stworzyliśmy dla Ciebie kolejne atrakcyjne informacje na interesujący Cię dział. Wejdź do nowego artykułu i czytaj wpis (https://www.aleklima.pl/kurtyny-powietrzne).

W razie obszernych działek dobór odpowiedniej bramy wjazdowej nie stanowi problemu. Więcej propozycji znajdziesz tu: serwis Gdy jednak nasza działka będzie głęboka, jednak wąska, okazuje się nierzadko, iż nie mamy zbyt wielkiego wyboru. W takowym wypadku warto zamontować bramę rozwieralną.

Wedle Ciebie prezentowany materiał jest niesłychanie ciekawy? Jeśli tak, to wejdź też na pomocne materiały, które posiadają tak samo atrakcyjne zagadnienia.

Wprawdzie zajmie ona wiele miejsca na podjeździe, jednakże na głębokiej działce nie powinno stanowić to kłopotu.

brama automatyczna

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl

Brama skrzydłowa może posiadać jedno bądź dwa skrzydła przytwierdzone do słupków posadowionych na fundamencie. Słupy mogą być z metalu, murowane lub betonowe. Do nich instaluje się zawiasy, na których zawiesza się skrzydła bramy. Pozytywem bramy skrzydłowej będzie to, że jeśli okaże się, iż droga dojazdowa będzie nazbyt wąska, możemy ją cofnąć w stosunku do linii płotu w głąb działki.

Wytwórców bram w Warszawie możemy łatwo odnaleźć wprowadzając w wyszukiwarkę zwrot: bramy ogrodzenia Warszawa lub serwis bram Warszawa.

Tags: