Jak odróżnić typy wyposażenia magazynów

Magazyn jest pomieszczeniem, służącym do składowania i przechowywania rozmaitych przedmiotów i ładunków. Jego cechy będą zmieniać się zależnie od specyfiki składowanych towarów. Przykładowo przy przechowywaniu artykułów spożywczych, wymagających trzymania w zimnie, przechowuje się je w pomieszczeniach o niskiej temperaturze. Są to tak zwane chłodnie i mroźnie, z czego mroźnie charakteryzują się o wiele niższą temperaturą powietrza.

magazyn

Autor: inplusPR
Źródło: www.inplusPR.pl

Chłodnie i mroźnie posiadają charakterystyczną budowę po to, by mogły zapewnić konieczne warunki. Niezbędne są także różnego rodzaju maszyny i instalacje, jak na przykład regały wspornikowe.

RegałyNajbardziej istotnym wyposażeniem każdego pomieszczenia magazynowego są regały. Umożliwiają one przechowywanie możliwie jak największej ilości przedmiotów na jednej powierzchni magazynowej. Regały magazynowe zorganizowane są w taki sposób, by przestrzeń była jak najlepiej zagospodarowana. Występują one w wielu różnych rodzajach, zależnie od zastosowania. Jednym z rodzajów są regały wysokiego składowania. Jak sama ich nazwa wskazuje, umożliwiają one składowanie znacznie większej ilości ładunku niż inne regały. Wynik ten otrzymuje się po zastosowaniu twardej blachy, czemu której regał jest bardzo wytrzymały. Ten rodzaj produktów odznacza się znaczną wysokością, dochodzącą nawet do 15 metrów. To dlatego składowanych przedmiotów można zgromadzić tam tak wiele.

Pozostałe akcesoria

moduły

Autor: Schüco
Źródło: Schüco

W pomieszczeniach magazynowych poza regałami istotną funkcję posiadają także inne przyrządy. Zalicza się do nich na przykład wózki. W pomieszczeniach tego rodzaju przedmioty bardzo często przechowywane są przy użyciu palet. Miewają także bardzo dużą masę. Dla usprawnienia ich przenoszenia oraz wyręczenia człowieka wykorzystuje się w wielu miejscach wózki platformowe i widłowe. Wózki takie w większości poruszane są za pomocą prądu z akumulatorów.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym tekstem sądzisz, że warto jest szerzej poznać to zagadnienie, to jeszcze zerknij tutaj trak taśmowy.

Służą do transportu palet i większych ładunków. W pomieszczeniach magazynowych często wykorzystuje się również tak zwane regały – super regały magazynowe znajdź informacje – wjezdne, gdzie ładunek rozlokowuje się bezpośrednio za pomocą wózka widłowego. Wszystkie te pomysły pozwalają na jak najbardziej korzystne zagospodarowanie wnętrza magazynu, a także na zaoszczędzenie czasu przeznaczonego na przewożenie.