Konfekcja przeznaczona do pracy – Która jest najlepsza?

Odzież robocza i ochronna ma za zadanie podwyższyć wygodę oraz bezpieczeństwo robotnika narażonego na zabrudzenie lub oddziaływania czynników szkodliwych dla zdrowia. W zależności od wymagań danego stanowiska jest często możliwość przystosowania estetyki szczególnie konfekcji roboczej, zaś w mniejszym stopniu konfekcji zabezpieczającej. Odzież robocza oraz odzież ochronna to bardzo ważny element wyposażenia każdego pracownika fizycznego czy też mającego kontakt z surowcami groźnymi dla zdrowia.

odzież ochronna

Autor: Highways Agency
Źródło: http://www.flickr.com

Każda hurtownia BHP posiada w swej ofercie wiele ubrań roboczych, lecz czym kierować się w trakcie jej wyboru? Konfekcja robocza taka jak przykładowo: rękawice, kurtki robocze (zobacz: kurtki robocze), obuwie ochronne, spodnie oraz inne, powinny na pewno być mocne w miejscu, w którym będą użytkowane. Każda branża rządzi się innymi prawami, dlatego odzież osłonowa wytwarzana jest często z przeznaczeniem dla konkretnych zawodów jak też usług. W trakcie wyboru stosownej odzieży roboczej bądź ochronnej, trzeba odpowiedzieć sobie na jedno niezmiernie ważne pytanie: gdzie a także w jakich warunkach odzież robocza i ochronna będzie wykorzystywana oraz jakie części ciała powinna ochraniać. Podczas wyboru wskazane jest kierować też uwagę na materiał z jakiego wykonana jest odzież ochronna, dla przykładu spodnie robocze ogrodniczki. Konfekcja bawełniana jest delikatna, doskonale oddycha, lecz nie nadaje się do robót w punktach wilgotnych. Odzienie bawełniane z domieszkami sztucznych włókien doskonale nadają się przy „mokrej pracy”. Wskazane jest zwrócić uwagę również na wykończenia konkretnych rzeczy ochronnych. Jakość szwów, zamków błyskawicznych, funkcjonalność (zastosowanie kieszeni czy przydatnych zaczepów) i wyglądem jaki posiada odzież ochronna.

elektronarzędzia

Źródło: pixabay.com

Współcześnie sklepy internetowe posiadają w swej ofercie bogaty wybór konfekcji roboczej oraz elektronarzędzia festool, polecamy: elektronarzędzia marki festool. W pracy podczas deszczu powinniśmy również odpowiednio zabezpieczyć narzędzia. W tymże celu można zakupić wodoszczelne pokrowce. Dla pracodawców niezmiernie istotne jest, by odzież poza funkcjonalnością posiadała elementy takie jak logotyp swej firmy czy odpowiedni nadruk. Każda hurtownia BHP winna zapewnić możność nadruku różnych elementów na oferowanej odzieży. Zobacz również: narzędzia na sklepmardrew.pl