Narzędzia

Ludzie, których pasją jest budowanie mebli, albo lubią prace związane na przykład z odnawianiem aut zazwyczaj posiadają własne miejsce przeznaczone na oddawanie się pasji.

narzędzia

Autor: mtneer man
Źródło: http://www.flickr.com/

Zwykle warsztat to dość spore pomieszczenie, watro jest jednakże przywiązać uwagę do tego, by było świetnie zorganizowane i uporządkowane. Wszelkiego typu markety budowlane (styropian dachowy) oferują ogromny wybór półek do warsztatów o różnorodnych rozmiarach, różnym udźwigu. Do tego kilka skrzynek na narzędzia, szafek na kółkach , niedużych pudełek na śrubki wieszaków na ściany – żeby dało się zawiesić przykładowo wiertarki (Wiertarki Bosch – wkrętarki lub inne takiego rodzaju przedmioty.

Narzędzia warsztatowe zdecydowanie musimy trzymać w porządku. Na półkach warto ułożyć w porządku różnego rodzaju zestawy kluczy, wierteł (Wiertła Bosch – wkrętów, elementów wymiennych i inne tego typu. Komoda na kółkach przydaje się bardzo, ponieważ możemy do niej włożyć podstawowy zestaw narzędzi, z których korzystamy najczęściej i mieć je nieustannie w zasięgu ręki.

Na uwagę zasługują też wszelkiego typu narzędzia pomiarowe. materiał (zobacz narzędzia stolarskie)będą zasadniczo w każdej pracy związanej z majsterkowaniem czy naprawami różnego rodzaju rzeczy. Wszelkie miary taśmowe, laserowe mierniki odległości itp. – to nieduże rzeczy, zatem muszą mieć swoje miejsce albo w opisanym pudełku, albo opisanej szufladzie.

Na przygotowane płaszczyzny ościeży nakładamy pacą stalową masę z tynku lub gładzi, wyrównując ją odpowiednimi narzędziami.

Autor: Atlas
Źródło: Atlas

Różnego rodzaju prace wykonuje się o wiele szybciej i z dużą radością, kiedy wiemy gdzie odszukać wszelkie narzędzia, gdy wystarczy że wysuniemy odpowiednią szufladę lub po prostu sięgniemy na regał i odnajdziemy tam to czego szukamy. Gdy za każdym razem będziemy musieli przekopywać różne klamoty leżące na półkach zabierze nam to całą przyjemność z pracy.

Podobnie jest, gdy chodzi o narzędzia ogrodowe. Jeżeli nie mamy oddzielnego pomieszczenia na takiego typu przedmioty postarajmy się składować je w porządku. Na czas zimowe można spokojnie położyć je gdziekolwiek wysoko, tak, aby nie przeszkadzały po podłodze. Wiosną powinniśmy je położyć w zasięgu ręki. Powinniśmy mieć także i w ogrodniczych narzędziach ład. Dbajmy o kosiarkę, każdego rodzaju grabie – nie zostawiajmy ich na zimowe miesiące brudnych. Umyjmy je i schowajmy, a na wiosnę z pewnością z chęcią weźmiemy się do prac w naszym obejściu.