Rozwiązania na wilgoć w domu

termometr

Autor: Forecaster
Źródło: Forecaster

Kłopot wilgoci jest bardzo typowy. Zwykłe kuchenne procesy mogą wpłynąć na wysokość poziomu wilgoci. Pojawić mogą się pleśnie i grzyby. Jak walczyć z wilgocią?

Właściwa wilgotność mieszkania powinna mieścić się w przedziale 45-60%. Zbyt wysuszone powietrze jest podobnie szkodliwe jak największa wilgotność. Jeśli w mieszkaniu miernik wilgoci wskazuje stale różne wyniki, to oznacza, że jak najszybciej należy kupić dobre wentylatory domowe. Gdy jednak kłopot wilgoci wraca, a w łazience na fugach i w rogu pomieszczenia łatwo zauważyć już jego skutki, trzeba poważnie przejść do tematu osuszania domu. Grzyby to przede wszystkim pasożyty, stąd też znamy ich negatywny wpływ na zdrowie.

Przed wilgocią trzeba się zabezpieczyćWarto badać poziom wilgoci i zacząć walkę z problemem jak najszybciej. Zdarza się, że wilgoć pojawia się w zimie, kiedy w mieszkaniu jest zimno. W tym czasie może wystarczyć nawet solidne ogrzanie łazienki, mimo wszystko to zdecydowanie wyjątkowo drogi pomysł. Osuszacz (poszerzone informacje pod linkiem) może kontrolować jej poziom, a jeżeli pasożyt zamieszkał na ścianie już na stałe, trzeba go błyskawicznie zniszczyć przy pomocy chemii.

osuszacz powietrza

Źródło: http://www.pneuma.pl/

Domowy osuszacz powietrzaSkutecznym sposobem na walkę z wilgocią jest głównie osuszacz powietrza. Działanie opiera na skraplaniu wilgoci, a przez kilka godzin pracy potrafi wyciągnąć nawet wiaderko wody. Poradzi sobie nawet w zniszczonym wodą pomieszczeniu – to zależy od wydajności. W mieszkaniach działają osuszacze adsorpcyjne i kondensacyjne. Te pierwsze nadają się świetnie do nieogrzewany części domu – odpowiedni sylikonowy proszek wchłania wilgoć, a zwracane powietrze jest dużo cieplejsze. Osuszacze kondensacyjne mają specjalne pojemniki, w których skrapla się wilgoć.

Wilgoć może być efektem niedopracowanej izolacji i wentylacji budynku. Kiedy projektujemy dom, musimy uwzględnić profesjonalną konstrukcję tych systemów. Jak wiadomo niezbędne jest też częste wietrzenie mieszkania.

Ciekawe informacje o tej tematyce pozyskasz w różnych serwisach, ale znacząca witryna (http://prymat.net/oferta/rusztowania/rusztowania-elewacyjne/) jest jedynie jedyna! Zweryfikuj

W łazience bez okien można od razu umieścić nieduży osuszacz powietrza i ciągle obniżać poziom wilgoci.

Źródło: Uni-lux.pl