Tworzenie w systemie Porotherm

W porównaniu z tradycyjnymi cegłami i pustakami ceramicznymi budowanie murów w systemie Porotherm nie tylko nie potrzebuje od murarza żadnych oryginalnych umiejętności, ale w znacznym stopniu tę robotę ułatwia. podczas wznoszenia jednowarstwowych murów w systemie Porotherm, podobnie jak w pozostałych technologiach, obowiązują praktyczne wskazówki montażowe. Ich przestrzeganie daje gwarancję wykorzystania wszystkich pozytywów tej techniki, w tym efektywnego i prędkiego wykonania.

system Porotherm

Źródło: www.Wienerberger.pl

Robiąc ścianę systemem Porotherm, przygotujmy się, że murować będziemy z elementów większych niż pustaki (zobacz porotherm 25) szablonowe, co zezwoli na trochę szybsze sfinalizowanie wiadomego obszaru robót. Ułatwieniem w stosunku do murowania z pustaków tradycyjnych jest to, że systemy Porotherm nie potrzebują używania zaprawy w złączach pionowych, dzięki kapitalnemu złączeniu na pióro i wpust (system Dryfix). Wybór systemu Porotherm to rozsądny kompromis pośród wartościami konstrukcji a zdrowym i trwałym siedliskiem na pokolenia. To sprawdzony artykuł najlepszej jakości, jaki dzięki znakomitym parametrom fizycznym gwarantuje niskie koszty utrzymania budynku.

Wyrób ceramiczny w systemie Porotherm ma zasłużoną sławę surowca mocnego, odpornego na okoliczności zewnętrzne i bezpiecznego dla odbiorców. Całokształt czyni, że budynki zrealizowane przez system Porotherm posiadają znaczną wartość na rynku nieruchomości i cieszą się wielkim zainteresowaniem kupujących (dyskusje na temat porothermu). Kupując artykuły Porotherm, otrzymujemy nie wyłącznie surowiec na mury, ale układ absolutnie ze sobą kompatybilnych wyrobów, jakie pozwalają na wybudowanie i wykończenie budowli od piwnicy aż po dach.

System Porotherm jest ognioodporny i spełnia w tym stopniu bezwzględne wymagania. W zetknięciu z ogniem jest kompletnie nietoksyczna, nie wysyła żadnych złych dla człowieka substancji. Mimo zaawansowanej technologii wytwarzania, części ceramiczne systemu Porotherm cały czas wytwarzane są z normalnych surowców. Głównym komponentem ceramiki budowlanej jest glina, za sprawą czego dachówki, cegły i pustaki – https://wienerberger.pl/informacje/parametry-akustyczne-%C5%9Bcian-z-pustak%C3%B3w-porotherm – są tworzywami ekologicznymi i życzliwymi w użyciu dla człowieka.