Obierz specjalizację oraz bądź w swojej dziedzinie naprawdę dobry

Rośnie wartość umiejętności, o których można powiedzieć: specjalizacyjne. Wszystko zmierza właśnie w tym kierunku. Jak studia to konkretne, jak praca to należy coś umieć. Skończył się okres, iż po obojętnie jakich studiach wyższych dostajemy pracę, ale tak naprawdę w niczym nie jesteśmy dobrzy.

W dzisiejszych czasach, ażeby coś zdziałać trzeba wykazać się najbardziej zaawansowaną wiedzą w pewnej dziedzinie. To jest klucz do sukcesu i gwarancja konkretnych zarobków.

Młody człowiek z fajką

Autor: Alexandra E Rust
Źródło: http://www.flickr.com

Zdają sobie z tego sprawę doskonale absolwenci tak zwanych studiów „humanistycznych”.

Czy masz ochotę może mieć link do strony druk chorzów, gdzie czekają na Ciebie kolejne posty? Mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu nowy portal.

Do tego typu kategorii można wrzucić sporo przedmiotów, a stan faktyczny i to, jakie kierunki faktycznie podchodzą pod pojęcie „humanistyka” nie jest zbytnio przestrzegane. Tak więc mamy prosty podział na studia humanistyczne i uczelnie ścisłe. Jak łatwo odgadnąć te pierwsze zasilają rzesze bezrobotnych, te drugie budują rynek pracy.

Wiadomo, nie jest to żadna norma, jeśli ktoś jest dobry choćby z filozofii i myśli o wybranym przez siebie kierunku, jako o pracy, a nie jako o sztuce dla sztuki, ma szansę zajść daleko. Zdają sobie z tego sprawę filolodzy obcych języków, wielu z nich ukończyło studia, ale bez dochodowej specjalizacji i aktualnie ciężko im się gdzie zaczepić. Ci co wybrali tłumaczenia techniczne (link) mają większe szanse na sukces, bo wybrali wąską specjalistyczną dziedzinę wiedzy.

Kiedy będziesz potrzebować uzupełniającego materiału odnoszącego się do tej kwestii, kliknij, a odnajdziesz więcej pomocy tutaj. One również będą wartościowe!

Być może nie jest to tak ciekawa dziedzina, jak tłumaczenia literackie, ale ilu trzeba tłumaczy do słabnącego rynku książek, a jak dużo do tłumaczenia, nierzadko mocno problematycznych, technicznych instrukcji.

Podobnie jest z prawnikami. Nie każdy powinien podążać tą samą drogą, można bowiem zająć się tłumaczeniami. Tłumaczenia dokumentów prawniczych to prężnie rozwijający się rynek, lecz stale nienasycony, gdyż nie dość, że jest to specyficzna grupa tłumaczeń, to dodatkowo wymaga niezwykle enigmatycznej, prawniczej wiedzy. Musimy w tego typu przypadku jakby połączyć językowe zdolności z wiedzą prawniczą. Jak doskonale wiemy wiedza prawnicza potrafi przysporzyć kłopotów, a co dopiero w języku obcym. Ta dziedzina tłumaczeń to więc bardzo konkretna, coraz mocniej doceniana branża, z której korzysta coraz więcej podmiotów czy klientów indywidualnych. Patrząc na wskaźniki może być tylko korzystniej. Jeśli tak będzie rynek zacznie się nasycać, lecz do tego momentu jeszcze długa droga.