Opakowania jako środek do powiększenia sprzedaży

Opakowania stanowią zewnętrzną warstwę przeznaczonego produktu i mają za zadanie go zabezpieczać, umożliwiać przemieszczanie, przechowywanie, także zachęcać do kupowania.

folia strech

Autor: Jimmy Harris
Źródło: http://www.flickr.com
Opakowanie chroni towar przed działalnością czynników zewnętrznych. Musi zapobiegać popsuciu i uszkodzeniu towaru. Spełnia także funkcję informacyjną, kupujący zapoznaje się z gatunkiem i cechami wyrobu, datą produkcji, sposobem przeznaczenia, czasem ważności, ceną. Funkcja ta jest ważna w przypadku wprowadzania na rynek nowego towaru. Opakowania (sprawdź tutaj)są środkiem podwyższenia sprzedaży i muszą się odróżniać na tle pozostałych, natomiast strategia prezentacji produktu wzbudzać zaufanie nabywających. Jest wzrokowym środkiem komunikatywnym, który ma oddziaływać atrakcyjnością, pokazywać producenta, także informować klienta o zawartości.
rzut - sprzęt

Autor: Arkadiusz Sikorski
Źródło: http://www.flickr.com
systemy

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z częściej używanych opakowań jest folia (sprawdź jak łatwo pakować w folię termokurczliwą) stretch. Jest wykorzystywana do zabezpieczenia rzeczy, jakie są składowane, czy też transportowane. Znajduje przeznaczenie zarówno w każdym gospodarstwie domowym, jak i w przemyśle. Jest to materiał, który odpowiednio zabezpieczy chronione składniki przed uszkodzeniami fizycznymi, oraz niepomyślnymi warunkami atmosferycznymi. Folia – folie ogrodnicze – stretch stosowana jest przede wszystkim do pakowania i ochraniania produktów, począwszy od ładunków zbiorczych na paletach, po przedmioty jednostkowe o obszernych gabarytach – sprawdź koniecznie ten adres.

Ze względu na małe grubości i dużą odporność umożliwiającą trwałość bagażu. Folia stretch jest najbardziej oszczędnym sposobem pakowania produktów. Folia jest produkowana zarówno dla aplikacji ręcznych, jak i maszynowych.