Pamiętaj, aby zadbać o dobre wykończenie dachu twojego budynku

Dach jest zwieńczeniem całego domu, chroni go przed działaniem czynników zewnętrznych, więc powinien okazać się rzeczywiście porządny. Nie można zaniedbać najmniejszego szczegółu przy budowie dachu, ponieważ w przyszłości może to skutkować problemami z zawilgoceniem budynku i przynosić duże płatności. Trzeba więc dołożyć starań, żeby wybrać najlepsze pokrycie dachu i dobrze go wykończyć. To zdecyduje o wygodzie korzystania z budynku.

Ważny jest materiał z którego wykonano dach

Dachówka ceramiczna Röben MONZA plus miedziana angobowana

Autor: Röben
Źródło: Röben

Przez długi czas najchętniej używanym pokryciem dachowym okazywały się dachówki. Niestety, w wielu sytuacjach okazywały się one mało efektowne, przeciekały, łatwo ulegały zniszczeniu, jak również były zrywane przy mocnym wietrze.

Jeśli zaciekawił Cię ten artykuł, kliknij ten link – to bezsprzecznie świetne omówienie (http://partnerzy.pl/kredyt) tego tematu. Koniecznie to przeczytaj!

Następnie popularne zrobiło się pokrycie dachu eternitem, jednak tworzywo to uznawane jest za niezwykle niebezpieczne dla życia ludzi. W ostatnim czasie popularność zdobyły pokrycia z blachy i tak zwanej blachodachówki.

Blachodachówki jako modny oraz estetyczny materiał dachowy

Z wyglądu blachodachówki nieco przypominają normalne dachówki, jednak wyglądają bardziej gustownie i przez dłuższy czas zachowują świeżość i ładną postać. Blachodachówki kupić można w przeróżnych wzorach oraz barwach, co stwarza sposobność, by dobrze dopasować dach do fasady i kształtu budynku. Wybrać można zarówno tradycyjne czerwone blachodachówki, jak i też brązowe, zielone, szare czy czarne. Posiadają one również różnorodne struktury, a stal, z której wytwarza się ten materiał, daje pewność, iż przez długi czas będzie ono pełniło swe obowiązki.

Ważne są też obróbki blacharskie

Dachówka ceramiczna

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications

Zakup tworzywa, które będzie pokrywać dach, jest wyjątkowo ważny, ale nie powinno się zapomnieć o pozostałych czynnikach, jakie wraz z dachówkami rozstrzygają o tym, czy dach ( styro-papa.pl/pl/obrobka-krawedzi-dachu/ ) będzie szczelny i porządny. Obróbki blacharskie chronią takie kluczowe miejsca, jak szczyt dachu czy miejsca wokół komina i rynny (zobacz na stronie). Nie tylko zabezpieczają one przed wodą czy przenikaniem podmuchów wiatru, ale też są przyjemne wykończenie dachu.