Parę porad dotyczących tego, jak otworzyć i prowadzić własną hurtownię artykułów niezbędnych na budowach

Otwarcie prywatnej hurtowni towarów budowlanych na terenie Wielkopolski wiąże się nie tylko z wieloma wydatkami. Należy wszystko dokładnie zaplanować, bo potem pewnych kroków nie da się już cofnąć. Jeżeli np. kupi się obszar przy wojewódzkiej drodze, to po 2 tygodniach niełatwo go zmieniać na bardziej strategiczny. Oprócz zaopatrzenia magazynowych półek, biznesmen jest zmuszony wyposażyć halę w konieczny sprzęt. A składają się na niego między innymi wózki widłowe i piły spalinowe do przecinania łat dachowych. Potrzebne będą też przedmioty: europalety, rękawice ochronne dla podwładnych i drabiny metalowe.

wózek widłowy

Autor: Sven Gaedtke
Źródło: http://www.flickr.com

Wykształcona i miła załoga to najcenniejszy skarb każdej firmy, niezależnie od sfery, w której działa. A od ekspedienta w hurtowni wymaga się biegłości w obsłudze komputera i komputerowych aplikacji wykorzystywanych w sprzedaży, czyli np. tych do wystawiania paragonów. Przed magazynierami pracującymi na hali stoją odmienne wyzwania. Muszą być oni w miarę rośli, aby w razie potrzeby być w stanie udźwignąć potężne bele drewna. Sama tężyzna fizyczna musi być udokumentowana ściśle określonymi kwalifikacjami, np. posiadaniem pozwoleń na jazdę wózkami widłowymi.

Jeśli masz chęć zgłębić większą ilość faktów na to zagadnienie – polecam przeczytać (www.elmet-produkcja.pl/ciecie-blach/) wszystko, co Cię fascynuje na ten temat.

Zobacz również:

Poznań to potężne miasto i jeśli hurtownia mieści się na jego terenie bądź w niedalekim sąsiedztwie, to ma spore szanse wyróżnić się na rynku. Zdarzają się jednak takie sytuacje, kiedy reputacja danej firmy narażona jest na szwank. Wystarczy, że nawalą obydwa wózki widłowe, a strategiczny nabywca nie otrzyma na czas na gwałt potrzebnych mu materiałów. Czasem za taką sytuację odpowiedzialność ponosi pracownik, a czasem jest to nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Niezależnie od okoliczności właściciel musi działać szybko i energicznie, bo w przeciwnym przypadku nabywca poszuka zaopatrzenia jadąc nawet sześćdziesiąt kilometrów poza Poznań.

wózek widłowy

Autor: Maik Meid
Źródło: http://www.flickr.com

Naprawa wózków widłowych nie powinna zająć więcej niż 24 godziny. Jeżeli w danej chwili żaden zakład nie może tak szybko wykonać naprawy, warto poszukać innych rozwiązań. Zweryfikujmy, czy któryś z podwładnych zna się doskonale na mechanice. Jeśli tylko dostarczymy mu wszystkie konieczne części części do wozideł do wózków widłowych, szybko uruchomi on zepsute maszyny. Dodatkowym plusem tego rozwiązania bywa fakt, że cena naprawy naszych wózków widłowych nie będzie astronomiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*