Podajniki kubełkowe – ich budowa, zastosowanie i reguła działania

Przenośniki kubełkowe posiadają aktualnie wykorzystanie w wielu przeróżnych branżach. Użytkuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym albo spożywczym. Przenośniki kubełkowe wykorzystuje się do pionowego transportowania materiałów ziarnistych i sypkich, z pewnością są one wysokim uproszczeniem podczas każdej pracy.

konstrukcja

Autor: AMB Brescia
Źródło: http://www.flickr.com

A z czego składa się przenośnik kubełkowy oraz jaka jest jego reguła działania? Podajnik kubełkowy składa się z tak zwanych segmentów rurowych, jakie są połączone z wykorzystaniem specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe >> Zakład Mechaniczny HML NOSEWICZ w podajnikach kubełkowych charakteryzują się prostokątnym przekrojem. Liczba segmentów rurowych stosowanych w podajnikach jest różna, bowiem zależy od konkretnych czynników, takich jak na przykład wysokość podnoszenia.

W środku segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, jakie poruszają się wiernie z ruchem wskazówek zegara. Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, który realizowany jest z odpornego i mocnego materiału. Niezwykle ważkie jest to, żeby materiał ten był mocny na rozciągnie, wobec tego z reguły do podajników kubełkowych wykorzystuje się materiał wieloprzekładowy, który charakteryzuje się niezwykle sporą solidnością – od EP630 do EP800. Jak już nadmieniliśmy wcześniej za pomocą podajników kubełkowych realne jest przewożenie różnego typu materiałów.

Konstrukcja metalowa ze sprężyną

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego dobiera się kształt i rozmiary kubełka, dzięki czemu możliwy jest nieskomplikowany, prędki a także bezpieczny transport towarów. Kubełki są realizowane z materiałów przeróżnych między innymi podczas ich produkcji stosuje się takie materiały, jak stal tłoczona, poliamid, polietylen albo niemało innych materiałów trudnościeralnych. Dzięki temu kubełki są solidne i odporne w stosowaniu. W Internecie zdołasz teraz odkryć więcej informacji na temat podajników kubełkowych, bez trudności odnajdziesz także ofertę wielu różnych firm, które zajmują się realizacją tych urządzeń.