Podajniki kubełkowe – ich struktura, funkcja oraz zasada funkcjonowania

Przenośniki kubełkowe mają współcześnie zastosowanie w wielu różnych branżach. Stosuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym albo spożywczym. Przenośniki kubełkowe użytkuje się do pionowego transportowania materiałów ziarnistych i sypkich, naturalnie są one sporym uproszczeniem w trakcie każdej pracy.

konstrukcja

Autor: AMB Brescia
Źródło: http://www.flickr.com

A z czego składa się podajnik kubełkowy i jaka jest jego zasada funkcjonowania? Podajnik (dalsze informacje) kubełkowy tworzy się z tak zwanych segmentów rurowych, jakie są powiązane z wykorzystaniem specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych charakteryzują się prostokątnym przekrojem. Ilość segmentów rurowych stosowanych w podajnikach jest rozliczna, bo zależy od konkretnych czynników, takich jak na przykład wysokość podnoszenia.

W środku segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, które poruszają się wiernie z ruchem wskazówek zegara.

Kiedy będziesz zdania, że omawiany w tym serwisie artykuł jest warty zainteresowania, kliknij ten link, a przeczytasz więcej na tej stronie tego typu materiałów.

Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, jaki realizowany jest z solidnego i silnego materiału. Bardzo znaczące jest to, żeby materiał ten był mocny na rozciągnie, wskutek tego na ogół do podajników kubełkowych stosuje się materiał wieloprzekładowy, który cechuje się niesłychanie dużą trwałością – od EP630 do EP800. Jak już wspomnieliśmy wcześniej za sprawą podajników kubełkowych możliwe jest przewożenie rozlicznego typu materiałów przy pomocy takich przenośników kubełkowych.

Konstrukcja metalowa ze sprężyną

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego dobiera się kształt i wymiary kubełka, dzięki czemu możliwy jest nieskomplikowany, szybki a także bezpieczny transport towarów. Kubełki są wykonywane z materiałów rozlicznych między innymi podczas ich produkcji użytkuje się takie materiały, jak na przykład stal tłoczona, poliamid, polietylen czy wiele innych materiałów trudnościeralnych. Dzięki temu kubełki są wyśmienite i trwałe w używaniu. W Internecie możesz dzisiaj odkryć więcej informacji na temat podajników kubełkowych, bez trudności znajdziesz też ofertę wielu różnorodnych firm, jakie zajmują się realizacją tych urządzeń.