Podajniki kubełkowe – ich struktura, funkcja oraz zasada funkcjonowania

Przenośniki kubełkowe mają współcześnie zastosowanie w wielu różnych branżach. Stosuje się je między innymi w przemyśle chemicznym, rolniczym albo spożywczym. Przenośniki kubełkowe użytkuje się do pionowego transportowania materiałów ziarnistych i sypkich, naturalnie są one sporym uproszczeniem w trakcie każdej pracy.

konstrukcja

Autor: AMB Brescia
Źródło: http://www.flickr.com

A z czego składa się podajnik kubełkowy i jaka jest jego zasada funkcjonowania? Podajnik (dalsze informacje) kubełkowy tworzy się z tak zwanych segmentów rurowych, jakie są powiązane z wykorzystaniem specjalnych śrubowych połączeń. Segmenty rurowe w podajnikach kubełkowych charakteryzują się prostokątnym przekrojem. Ilość segmentów rurowych stosowanych w podajnikach jest rozliczna, bo zależy od konkretnych czynników, takich jak na przykład wysokość podnoszenia.

W środku segmentów rurowych znajdują się specjalne kubełki, które poruszają się wiernie z ruchem wskazówek zegara.

Kiedy będziesz zdania, że omawiany w tym serwisie artykuł jest warty zainteresowania, kliknij ten link, a przeczytasz więcej na tej stronie tego typu materiałów.

Jest to tak zwany pas pędny podnośnika, jaki realizowany jest z solidnego i silnego materiału. Bardzo znaczące jest to, żeby materiał ten był mocny na rozciągnie, wskutek tego na ogół do podajników kubełkowych stosuje się materiał wieloprzekładowy, który cechuje się niesłychanie dużą trwałością – od EP630 do EP800. Jak już wspomnieliśmy wcześniej za sprawą podajników kubełkowych możliwe jest przewożenie rozlicznego typu materiałów przy pomocy takich przenośników kubełkowych.

Konstrukcja metalowa ze sprężyną

Autor: taymtaym
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od tego dobiera się kształt i wymiary kubełka, dzięki czemu możliwy jest nieskomplikowany, szybki a także bezpieczny transport towarów. Kubełki są wykonywane z materiałów rozlicznych między innymi podczas ich produkcji użytkuje się takie materiały, jak na przykład stal tłoczona, poliamid, polietylen czy wiele innych materiałów trudnościeralnych. Dzięki temu kubełki są wyśmienite i trwałe w używaniu. W Internecie możesz dzisiaj odkryć więcej informacji na temat podajników kubełkowych, bez trudności znajdziesz też ofertę wielu różnorodnych firm, jakie zajmują się realizacją tych urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*