Pomysł na biznes – naprawa drukarek a także skup tonerów

Technologie komputerowe utworzyły wiele innowacyjnych zawodów. Przed popularyzacją komputerów oraz sieci internetowej, nie istniały takie profesje jak profesjonalista ds. oprogramowania, albo też Web developer. Obecnie są to jedne z bardziej dochodowych fachów. Dzięki powszechnemu wykorzystywaniu komputerów a także sprzętów komputerowych, w mieszkaniach prywatnych i w firmach, stworzono kapitalne warunki do prowadzenia biznesu polegającego na serwisowaniu.

O ile w ogromnych miastach funkcjonuje zawsze co najmniej kilku serwisantów do pecetów a także oprogramowania, o tyle mniej jest osób trudniących się serwisowaniem drukarek. Dlatego też taki pomysł na firmę może być trafiony.

tonery

Autor: Frédéric BISSON
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wszelki inny podmiot gospodarczy, również i jednostka świadcząca usługi (wyburzenia rozbiórki) serwisowania drukarek powinna zarejestrować swoją działalność. Może to przeprowadzić w trybie on-line, wypełniając elektroniczny blankiet CEIDG-1 oraz wysyłając go pocztą e-mail do EDG. Po potwierdzeniu pozyskania wniosku, biznesmen może już zacząć swe funkcjonowanie. Jeżeli chcesz skupować tonery Wrocław jest doskonałą lokalizacją, dlatego że w mieście tym nie ma do tej pory wielu takich punktów. Doskonale by było, ażeby lokalizacja punktu usługowego z naprawą oraz serwisem drukarek była interesująca. Centrum miasta jest odpowiednie ku temu, ale należy liczyć się ze podniesionymi kosztami wynajęcia lokalu użytkowego. Miesięcznie musimy wydać na ów cel zależnie od miasta, w jakim będziemy prowadzić aktywność od 2 tys. zł do 6 tys. zł. Do tego dodać musimy koszty energii , wody, abonamentu telefonicznego oraz netu. Jeżeli zamyślamy poprowadzić skup tonerów Wrocław jest miastem gdzie uiścicie wyższą stawkę za wynajem stosownego do tego celu pomieszczenia – . dzierżawa ekspresów do kawy drukarek powinien mieć odpowiednie zaplecze, w jakim składowane będą podzespoły do naprawy drukarek jak też będzie urządzone miejsce pracy serwisanta.

Kolejnym, ważnym działaniem przygotowawczym na drodze do rozkwitu biznesu w postaci serwisu drukarek, będzie kreacja własnej strony internetowej, w formie chociażby wizytówki a także jej wypromowanie. Dzięki temu przedsiębiorca ma szansę dojść ze swą propozycją do szerszej rzeszy nabywców – tak indywidualnych, jak także firmowych. Koszt utworzenia prostej, wizytówkowej strony www wyniesienie nie więcej aniżeli kilkaset złotych. Koszty pozycjonowania będą ustalone indywidualnie z klientem, ale najlepiej postawić na stałą obsługę SEO, jaka kosztuje od parudziesięciu do kilkuset złotych miesięcznie w przypadku takiego interesu. Tytuł wizytówki to np. toner Wrocław