Potrzebujesz skutecznej postaci reklamy? Zamieść ją na zlokalizowanym w odpowiednim punkcie billboardzie

Nie na darmo mówi się, że reklama jest dźwignią handlu. Właściwie dobrana do towaru reklama może pobudzić zainteresowanie klienta, przyciągnąć go i skusić do dokonania zakupu lub korzystania z usług firmy. Nie bez przyczyny właściciele przedsiębiorstw poszukują efektywnych i ciekawych możliwości zareklamowania swoich produktów. Jedną z uznanych odmian reklamy stała się reklama zewnętrzna, czyli zamieszczana na ulicach i budynkach.

Na czym polega reklama zewnętrzna?Reklama (www.foliograf.pl/) trafia do konsumentów za pośrednictwem różnorodnych nośników: mediów elektronicznych,

billboard

Autor: mr_t_77
Źródło: http://www.flickr.com

prasy, ulotek, można spotkać ją także podczas spaceru po mieście czy przejażdżki samochodem. Coraz popularniejsza staje się bowiem reklama zewnętrzna, umieszczana, jak sama nazwa wskazuje, na wolnej przestrzeni. Taką reklamę napotyka się na billboardach, obiektach, autobusach, jak też w postaci wielu ciekawych figur i form. Stworzenie ciekawej reklamy zewnętrznej i umieszczenie jej w dobrym, często odwiedzanym miejscu, bywa sposobem na sukces.

Kupić czy dzierżawić?Billboardy już na stałe wpisały się w polski krajobraz, można je spotkać nie tylko w mieście, ale również i w mniejszych miejscowościach, przy autostradach i pozostałych popularnych drogach. Ustawia się je przede wszystkim w miejscach, gdzie są znakomicie widoczne dla prowadzących i mogą na moment przyciągnąć ich uwagę, zatem przy skrzyżowaniach, światłach, przejazdach kolejowych, jak też przy parkingach i często odwiedzanych budynkach polecana strona. W wypadku, gdy chce się umieścić swoją reklamę na billboardzie, można wykupić taki nośnik i starać się o pozwolenie na postawienie go w atrakcyjnym miejscu, albo też wydzierżawić powierzchnię na już stojącym billboardzie. Jeżeli chodzi o billboard Bydgoszcz, Warszawa czy Katowice zapewniają liczne dogodne alternatywy uzyskania powierzchni reklamowej.

To musi być dobry punkt
Przy wynajęciu billboardu uwagę należy zwracać na położenie i widoczność samego nośnika, tak żeby

poznań

Autor: eisenbahner
Źródło: www.flickr.com

reklama była wyraźna dla swych odbiorców. Jeżeli chodzi o billboard Poznań będzie miastem, gdzie dostępne są naprawdę atrakcyjne punkty reklamowe. By sprawdzić, jak nasza reklama będzie widoczna dla kierujących lub pieszych, najlepiej jest przejechać się autem lub przejść po mieście i zerknąć na billboard z punktu widzenia zwykłego klienta. Oprócz położenia istotny jest także ciekawy pomysł na reklamę, jaka przyciągnie uwagę konsumentów na dłużej i wzbudzi ich zainteresowanie.