Projektujemy nowoczesną wizytówkę

W czasach społeczeństwa przedsiębiorczego większość ludzi posiada swe wizytówki. Bilet wizytowy pomaga nam nawiązać kontakt z klientem i jest świetnym sposobem na zareklamowanie siebie. Jest wiele firm, które oferują projektowanie oraz druk wizytówek. Co, gdy potrzebujemy opracować własną wizytówkę osobiście? Poniżej znajdziesz parę rad.

Wizytówka

Autor: SunnyView Dental
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze musisz rozważyć jak twoja wizytówka ma wyglądać. Najlepiej wykonać mały szkic na kartce papieru. Warto wziąć pod uwagę wymiar wizytówek (powinny być one nie zbyt małe a także nie za duże – najlepiej około 5cm x 9cm. Wtenczas wizytówka będzie czytelna i przejrzysta). Weź pod uwagę też co na owej wizytówce musi się znaleźć. Najczęściej jest to nazwa przedsiębiorstwa na górze, pod nią imię nazwisko jak też telefon przedsiębiorcy (ewentualnie fax i adres e-mail).

Czy pragniesz może otrzymać link do wpisu (https://www.artemed.pl/rehabilitacja/fizjoterapeuta-wroclaw/), gdzie czekają na Ciebie nowe teksty? Sądzimy, że spodoba Ci się ten serwis.

Na wizytówce można napomknąć krótko czym firma się trudni (np. wizytówki taxi). Taki zabieg (Dr Janicki – neurochirurg online) pomoże w szybkiej identyfikacji firmy, bowiem sama nazwa nie za każdym razem wskazuje na to, czym jednostka się trudni.

Gdy masz już skończony projekt na kartce papieru, czas przystąpić do pracy. W programie graficznym znajdź Plik -> Nowy. W rozmiarach pliku wbij standardowy rozmiar wizytówki. Tak powstałemu nowemu plikowi dodajemy zabarwienie (wybieramy z zakładki Próbki). Wizytówce można nadać także fakturę korzystając z kolejnej zakładki Style (zakładka dostępna obok zakładki Próbki). Pamiętaj, aby nie umieszczać na wizytówce natłoku danych- zamieszczaj tylko rzeczy najistotniejsze. Po ukończonej pracy nad warstwą kolorystyczną należy dołożyć tekst. (na przykład wizytówka adwokat). Narzędzie obsługujące dodawanie tekstów znajduje się w gamie narzędzi z lewej strony. Możemy manipulować czcionkę, kolorem czcionki w dowolny sposób zależnie od naszych priorytetów.

Jeśli potrzebujesz wydrukować własną wizytówkę, miej na uwadze, iż najlepiej, ażeby po drugiej stronie biletu wizytowego zostawić czyste pole bez napisu (wypełnione wyłącznie kolorem). Natłok tekstów może robić złe wrażenie. Wizytówki drukuj na papierze o wysokiej gramaturze – będą bardziej wygodne w użytkowaniu. Ważne jest, by nie dodawać zbyt wielu efektów graficznych, bowiem może to odciągać uwagę od rzeczywistego przekazu wizytówki. A jeśli chcesz zlecić całą czynność fachowcom, kliknij .