Przemysł morski. Nowości w projektowaniu i konstrukcji nowych jednostek

Od kilku lat krajowa branża wodna rozwija się świetnie dzięki opracowaniu programu sprawnego rozwoju nowej floty śródlądowej oraz sfinansowania programów badawczych służących poprawie bezpieczeństwa pasażerów statków wycieczkowych i promów. Głównym zadaniem działań było ulepszenie procedur ewakuacyjnych, oraz przygotowanie szkiców trwalszych statków pasażerskich.

żurawie budowlane Potain

Autor: Ron Cogswell
Źródło: http://www.flickr.com

Przyszło trochę nowych rzeczy nie tylko w zakresie ogólnych projektów pojazdów wodnych oraz technik ich budowy, lecz również najnowszych technologii wykorzystywanych na statkach.

W pierwszej kolejności w perspektywach poprawiających obecny stan przewidywano wprowadzenie najnowszych modeli statków. Początkowo brano pod uwagę cztery rodzaje tych statków, ale podczas przygotowania projektu postanowiono zmienić wytyczne konstrukcyjne. Rozważono sens konstruowania większego statku, ponieważ uważano, iż nie będzie on całkiem wykorzystany. Co więcej przy projektowaniu większego statku wyjaśniło się, iż jego zanurzenie mocno przekroczy dopuszczalne wymogi. Do budowy użyte były między innymi żurawie Potain – żurawie na dzwigmar.plzajęły sporo czasu, bo wprowadzono dodatkowe elementy, jak zabudowanie silników z przekładniami, wykonanie nadbudówki, poprowadzenie instalacji elektrycznych i wyposażenie statku. Pewne wymagania spowodowały znaczny wzrost wyceny, który nie był przewidziany w założonym budżecie.

Co więcej, prace nad doskonaleniem systemów bezpieczeństwa posunęły się w rozwoju do tego stopnia, że powstały projekty demonstrujące, iż przy użyciu bezprzewodowej technologii personel może namierzyć i śledzić ludzi na pokładzie statków. Gwarantuje to elementarne informacje o miejscach przebywania podróżnych w przypadku akcji ewakuacyjnej czy poszukiwawczej. Spowodowało to rewolucję w zarządzaniu kryzysowym i działaniach ewakuacyjnych.

Budowa dobrze zaprojektowanych statków w świetnie wyposażonych stoczniach z wykorzystaniem konkretnych i sprawdzonych maszyn jak żurawie Potain lub inne [TAGhttp://dzwigmar.pl/?kszenie bezpieczeństwa to sprawy priorytetowe, ponieważ wiele osób kieruje się stanem statków i najświeższymi doniesieniami dotyczącymi wypadków na wodzie.