Przesyłki można wysyłać nie tylko przez pocztę – jak wybrać kuriera i ile to kosztuje?

Pakunki można nadawać już nie tylko za pośrednictwem tradycyjnych pośredników. Polacy coraz chętniej korzystają z ofert kurierów. Są tak samo odpowiedzialni, a czasem szybsi. Na terenie całej Polski funkcjonuje wiele firm kurierskich. Wysyłane u nich przesyłki zostaną dostarczane nawet do najodleglejszych miejscowości Polski, a często nawet poza granice.

przesyłka kurierska

Autor: Public.Resource.Org
Źródło: http://www.flickr.com
Zamawianie kuriera trwa jedynie kilka chwil. Najpierw należy wybrać firmę, z której usług chcielibyśmy skorzystać, zwłaszcza na witrynach typu . W Internecie można znaleźć strony części z nich. Opisują drobiazgowo swoją propozycję, precyzuje warunki przekazania paczki oraz publikują cennik. Należy pamiętać, że nie zawsze duża marka równa się bezpieczeństwo i wiarygodność. Także im zdarzy się zgubić paczkę albo ją zniszczyć. I z innej strony – także dopiero zaczynający dostawcy zasługują na szansę.

Po wskazaniu marki należy przygotować przesyłkę, zapakować ją i prawidłowo zaadresować. Dobrze ją też zmierzyć i zważyć, ponieważ jej gabaryty to istotny czynnik wpływający na cenę. Telefoniczne zamawianie kuriera zajmuje raptem parę minut. Powinno się podać konsultantowi swoje dane, dokładne wymiary przesyłki oraz miejsce, do którego ma zostać dostarczona. Na tym gruncie można oszacować ceny oferty. Dostawca odbierze ją, podpisze odbiór i określi szacunkowy czas dostarczenia. Czy to korzystne wyjście? Koszt przesyłek kurierskich są wyjątkowo różnorakie i trudno określić nawet wstępne widełki.

Ciekawią Cię dalsze newsy (https://m2t.com.pl/pl/drukarki-kodow-kreskowych-5) na ów temat? To fantastycznie, gdyż z radością stworzyliśmy dla Ciebie następne zbliżone wątki.

Dużo zależy od gabarytów nadawanej przez nas paczki oraz odległości pomiędzy adresem nadania a docelowym adresem.

Dodatkowe koszty mogą zostać wliczane w wypadku ewentualnego ubezpieczenia paczki. Ceny przesyłek kurierskich szacowane są na stronach internetowych firm.
Czy jednak opłaca się wysyłać paczki kurierem? To wyjątkowo dogodne rozwiązanie. Wysłanie paczki jest banalnie proste. Kurier odbiera paczkę u nadawcy i dostarczy ją bezpośrednio odbiorcy. Należy jednak liczyć się z szacunkowo większym kosztem niż u tradycyjnego przekaźnika. Z pewnością jednak warto!