Przezorny zawsze ubezpieczony

Zastanawiałeś się kiedyś jak wiele danych posiadasz i jakie byłyby konsekwencje ich utraty? Czy strata nie zakłóciłaby funkcjonowanie Twojego biznesu? Powinniśmy przyjąć do wiadomości, iż komputery, laptopy oraz inne urządzenia ulegają awariom. Możemy paść ofiarą kradzieży lub po prostu zgubić urządzenia z ważnymi danymi. Czasami mają również miejsce sytuacje w których tracimy dane z powodu własnego błędu tudzież pomyłki innych osób. A wirusy komputerowe? Nieumyślne upuszczenie laptopa? Niestety przytoczone sytuacje przytrafiają się, a odzyskanie danych bywa drogie a czasami niemożliwe.

komputery

Autor: Danny Choo
Źródło: http://www.flickr.com

Windows 8 oddaje w nasze ręce praktyczne narzędzie dzięki któremu możemy wykonać kopię zapasowych plików. Jeśli jednak po raz pierwszy raz mamy do czynienia z nowym oprogramowaniem Microsoftu, możemy skorzystać z podpowiedzi internautów, którzy na forach udzielają wskazówek jak przeprowadzić kopie zapasowe dla Windows. Wykonywanie kopii zapasowej w Windows 8 zostało dosyć wyraźnie zmienione w porównaniu do dotychczas dostępnych wersji systemu Microsoft. Na szczęście pomysł poszedł w dobrą stronę , w związku z czym spotkał się z aprobatą.

Utworzenie kopii zapasowej nie powinno być przeprowadzane sporadycznie – backup plików Windows musimy wykonywać systematycznie, aby posiadać zachowaną kopię wszystkich plików, które bezustannie wchodzą w nasze posiadanie.

Zafascynował Cię prezentowany wpis? Jeżeli tak, to zobacz bez ociągania, co znajduje się w najnowszym wpisie (https://francraft.com/szkolenie-pelnomocnik-systemu-zarzadzania-srodowiskiem-iso-14001/) – on również zapewne będzie wartościowy.

Możemy znaleźć wiele programów – zarówno komercyjnych jak i darmowych, które powodują, że nawet laik komputerowy poradzi sobie z tym procesem. Ponieważ internet jest dziś powszechny jak nigdy, dobrym rozwiązaniem okazała się możliwość przetrzymywania danych w tzw. chmurach, czyli na zewnętrznych serwerach, zamiast na dysku twardym.

backup danych

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Synchronizacja plików w chmurze daje nam dostęp do swoich danych w zasadzie z każdego miejsca na ziemi, co usprawnia naszą pracę. Warto uświadomić sobie, iż backup plikówważny jest nie tylko w firmach, ale także w domu. Wszyscy coraz więcej korzystamy z komputera trzymając na dyskach zdjęcia ze ślubu czy elektroniczne wersje różnych dokumentów.

Czy masz chęć przeczytać uzupełniające teksty? Jeśli tak, to zobacz w witrynie inne wiadomości odnoszące się takiej kwestii – odsyłacz jest tu.

Lekkomyślnym byłoby wierzyć, iż nasz komputer będzie zawsze bezpieczny.