Rozruch maszynowy, a więc jak wydłużyć żywotność sprzętów oraz napędów?

Ograniczenie momentu rozruchowego, a ponadto zredukowanie tzw udaru prądu jest możliwe dzięki zastosowaniom układów łagodnego rozruchu silników. Softstarty – bo o nich mowa – redukują napięcie silniczka podnosząc je na zasadzie rampy z początkowego do znamionowego.

sprawdź

Autor: Kurt Trew
Źródło: http://www.flickr.com
Co oferują czujniki indukcyjne?
Walory, które niosą ze sobą czujniki indukcyjne sprawią, iż żywotność używanych maszyn, np. na liniach produkcyjnych i halach przemysłowych, będzie dłuższa, a więc bardziej wydajna. Dzięki wykorzystaniu softstartów – najlepiej od sprawdzonych firm produkujących akcesoria oraz całe sprzęty z zakresu techniki automatyzacyjnej w stylu Pilz – mamy nie tylko pewność długotrwałej eksploatacji maszyn, lecz także mniejsze ryzyko poniesienia ewentualnych usterek.

Postaw na usługi oraz produkty fachowców z zakresu automatyki
Jak na główne przedsiębiorstwo w swojej branży Pilz nie tylko produkuje gotowe urządzenia, jak chociażby czujniki indukcyjne, ale proponuje klientom indywidualne rozwiązania, adekwatne do warunków. Więcej informacji: Usługi i produkty jakie obejmuje asortyment produktów Pilz wchodzi w zakres sensory ki, techniki sterowania i techniki napędowej.

Kilka softstartów do wyboru
W zależności od specyfiki rozruchowej maszyny (ciężki-lekki, regularny – rzadszy) mamy do wyboru kilka rodzajów softstartów. W średniej klasie dysponujemy przykładowo możliwością podłączenia przekładnika prądowego zewnętrznego, co przyczyni się do ograniczenia prądu rozruchowego. Softstarty kompaktowe są z kolei doskonałą receptą na zdigotalizowane, pełne komputeryzacji i miniaturyzacji czasy.

Budowa naszej strony zainteresowała Cię? A podane przez nas wiadomości? Jeśli tak, to zachęcamy do nowego postu. Tam jest szalenie najnowsza treść (http://www.vincent.pl/).

Z wbudowanym zabezpieczeniem, funkcją kontroli, a także prostym wyświetlaczem są niewielkie, a przy tym pewne. Na tym rozwój w mechanice rozruchowej się nie kończy – konstruktorzy ciągle dopracowują elementy nowoczesnych soft startów współczesnej generacji. Jeszcze bardziej zintegrowane zabezpieczenia, mniejsze wymiary, elektroniczna rejestracja zdarzeń oraz zmian – to wszystko czyni technikę automatyzacyjną nowoczesną.

Omawiany tekst, który na tej podstronie publikujemy, jest bardzo interesujący, ale warto oprócz tego zobaczyć uzupełniające treści – więcej pod wskazanym adresem.

Sprawdź specyfikację i korzystaj na lata!
Stan maszyn produkcyjnych zależy między innymi od naszego zachowania i odpowiedniego troszczenia się o maszyny. Regularne przeglądy, używanie mechanizmów, które ułatwią rozruch sprawią, że pożytek z działalności sprzętów przedłużymy chociażby o parę lat.