Sitodruk, czyli najdłuższej stosowana obecnie technika druku

Poligrafia stosuje bardzo różne metody wykonywania nadruków. Do znanych od dawna zaliczana jest metoda sitodruku. Sitodruk cieszy się od chwili swego pojawienia ogromną popularnością. Jego popularność nie zmniejszyła się nawet aktualnie, gdy mamy dostęp do najnowocześniejszych technologi. Skąd się bierze popularność tej techniki? Sitodruk to metoda stosowana od stuleci.

maszyna do sitodruku

Autor: Women’s Studio Workshop
Źródło: http://www.flickr.com

Jest ciągle bardzo popularna ponieważ można ją wykorzystać do wykonania nadruków na przeróżnych materiałach. Najczęściej technika ta jest stosowana do zrobienia nadruków na koszulkach oraz torbach zrobionych z najróżniejszych tkanin.

Przejdź do serwisu twórcy, jeśli zainteresowały Cię treści zawarte w naszym tekście. Tam otrzymasz znacznie więcej detali.

Maszyny do sitodruku, które są stosowane aktualnie bardzo mało się różnią od maszyn , które stosowane były w XIX wieku. I te XIX-wieczne oraz wykorzystywane dzisiaj maszyny do sitodruku składają się przede wszystkim ze zrobionego z metalowej bądź nylonowej siatki sita – kliknij i sprawdź Różnica między nimi polega przede wszystkim na tym, że te stosowane w XIX stuleciu obsługiwało się ręcznie, te używane obecnie niezwykle często są zautomatyzowane. Każda maszyna do koszulek musi posiadać przynajmniej kilka takich sit, zwłaszcza wtedy, kiedy planujemy przygotować barwne nadruki. Maszyna używana jest do robienia nadruków na koszulkach uszytych z rozmaitych tkanin. Metodą sitodruku można wykonywać nadruki nie tylko na koszulkach. Bardzo często wykorzystuje się ją również do wykonywania nadruków na kubkach , sztukach odzieży innych niż koszulki. Warunkiem, który jest konieczny do uzyskania dobrej jakości wydruku jest idealnie gładka powierzchnia. Nie ma za to znaczenia kształt przedmiotu, na którym wydruk zostanie wykonany.

efekt sitodruku

Autor: Women’s Studio Workshop
Źródło: http://www.flickr.com

Sitodruk jest na chwilę obecną niezwykle popularny.

Jeśli wczytujesz się w ten tekst to znaczy, że temat Cię niesamowicie zafascynował – kliknij odnośnik, a odnajdziesz równie atrakcyjne informacje.

Jest on głównie niezwykle tani. Nadruki są bardzo trwałe, nawet te wykonane na materiałach nie niszczą się w trakcie prania. Idąc dalej, sitodruk umożliwia zrobienie nadruków nie tylko na tkaninach, ale także na przedmiotach wykonanych z drewna, z plastyku czy z papieru. Niezależnie od tego, na czym zostanie on zrobiony jest niezwykle trwały, nawet użytkowanie w niesprzyjających warunkach atmosferycznych nie zniszczy prawidłowo wykonanego nadruku, dlatego też maszyna do koszulek to rzecz warta zakupu – pod tym adresem szybko uzyskasz odpowiedź.