Sprawdzony sposób na zachowanie elastyczności w przedsiębiorstwie transportowym

Jedną z najprężniej rozwijających się sfer gospodarki jest dzisiaj transport. W chwili dołączenia do Unii Europejskiej sektor komunikacyjny zyskał na znaczeniu, szczególnie iż Polska znajduje się w centrum tras handlowych z zachodu na wschód. Przedsiębiorca stoi czasem przed dylematem – bazować całkowicie na własnej flocie czy korzystać również z innych form wsparcia biznesu?

tir

Autor: Trevor King
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwości jest parę, począwszy od wejścia z innym przedsiębiorcą w spółkę, przez leasing czy też profesjonalny wynajmem naczep ciężarowych – . To ostatnie wyjście jest idealnym wyborem dla firmy w startowej fazie rozwoju, lub kiedy działalność nie jest już zupełnie nowa na rynku jednak nie ma jeszcze tak umocnionej pozycji by podnosić swój stan mienia. Wówczas profesjonalny wynajmem dzierżawa naczep ciężarowych dla jest znakomitym wyborem.
Atutem takiej decyzji jest to, że wszelkie sprawy związane z ubezpieczeniem załatwiane są przez jednostkę dzierżawiącą, przedsiębiorca nie ponosi żadnych ponadplanowych wydatków i nie marnuje czasu na poszukiwanie odpowiedniej firmy zajmującej się ubezpieczeniami (zobacz więcej w temacie: wypożyczalnia naczep). Na ogół też jednostki oferujące profesjonalny wynajmem naczep ciężarowych mają możliwość wynegocjowania lepszych warunków ubezpieczenia, co jest także korzystne dla firmy zainteresowanej dzierżawą. Ubezpieczenie jest konieczne, a zawsze lepiej płacić mniej.

tir

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Ale nie tylko dla młodych przedsiębiorstw profesjonalny wynajmem naczep ciężarowych bywa korzystny. Przez swoją elastyczność takie wyjście sprawdza się także wówczas, kiedy jednorazowo mamy do zrealizowania jakieś nietypowe zamówienie, do zrealizowania którego nieintratne będzie inwestowanie w kosztowny sprzęt jaki wykorzystywany byłby sporadycznie.

Tym sposobem zwiększamy swą elastyczność bez narażania przedsiębiorstwa na stratę płynności, i nadto zapracujemy sobie na reputację firmy która podoła nawet niełatwym wyzwaniom. Przysporzy nam to nowych kontrahentów równocześnie nie obciążając nas nazbyt finansowo.

Jeżeli ten materiał jest dla Ciebie wartościowy to sprawdź serwis (rcc-nova.pl/badania-i-pomiary/dynamika-pomiary-przyspieszen-drgan/), w którym znajdziesz tego typu informacje. One na pewno będą dla Ciebie użyteczne.

Ponadto zdarza się, że firma wynajmującą przy dłuższym okresie trwania umowy może zaproponować przykładowo co dwa lata zamianę pojazdu na nowy, co w pewnych warunkach może być korzystne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*