Sterylizator parowy – urządzenie, pozwalające otrzymać stuprocentową czystość narzędzi pracy

Istnieją takie miejsca, w których stuprocentowa czystość jest szczególnie wymagana i ważna zarówno dla pracowników tych miejsc, jak i dla zgłaszających się do tych placówek klientów. W warunkach, kiedy sterylność przyrządów jest priorytetem, należy zaopatrzyć się w profesjonalny przyrząd do ich oczyszczania.

Sterylizator

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com
Pracownie laboratoryjne, placówki medyczne, gabinety medycyny estetycznej to miejsca, w których każdego dnia obsługuje się wiele różnych osób.

Jeżeli chcesz zgłębić większą ilość wiadomości na omawiany temat, to zerknij na opublikowany wpis a zobaczysz dodatkowe ciekawe informacje.

Wykorzystywanie nowych narzędzi pracy do każdej jednej osoby|każdego klienta byłoby bardzo drogie i z reguły jest niemożliwe. Żeby jednak ten sam przyrząd zastosować przy różnych osobach, za każdym razem trzeba mieć zupełną pewność, iż jest on sterylny i nie zagraża przeniesieniem żadnych chorób. Doskonałą czystość przyrządów do pracy zapewni sterylizator parowy (dodatkowe informacje na stornie ). W miejscach takich, jak szpitale, czy gabinety zabiegowe, świetnie spełni swoją rolę autoklaw, czyli sterylizator zautomatyzowany. Znanym wytwórcą tego typu sprzętu jest firma Euroklav, proponująca sterylizatory parowe, zaopatrzone w system głębokiej próżni wstępnej – rozwiązanie to jest szczególnie przydatne, kiedy zamierzamy wysterylizować przedmiot opakowany: najpierw usuwane jest powietrze, znajdujące się wewnątrz opakowania, a później para może swobodnie dotrzeć do wszystkich zakamarków czyszczonego sprzętu (dodatkowe informacje na temat urządzeń firmy euroklav).

Sterylizator parowy to przyrząd, bez którego trudno wyobrazić sobie pracę w miejscach takiego typu, jak gabinet dentystyczny, sala zabiegowa w ambulatorium, gabinet kosmetyczny, lub studio tatuażu. Czyste, sterylne narzędzia (zobacz również łączniki uziemiające) pracy to bezpieczeństwo zarówno dla pracowników, jak i dla klientów. Aby być całkowicie usatysfakcjonowanym z nabytego sterylizatora, trzeba zakupić urządzenie doskonałej jakości, najlepiej z kilkoma różnymi trybami pracy. Urządzenia Euroklav mają przykładowo bardzo przydatny program szybki, pozwalający na drobiazgową sterylizację narzędzi pracy w ciągu kilkunastu minut. Jest to szczególnie przydatne w sytuacji, gdy przerwa pomiędzy obsługiwaniem następnych klientów jest niewielka, np. w gabinecie dentystycznym.