Sztuka kiedyś i dziś – długopisy z nadrukiem jako użytkowe dzieła sztuki

Sztuka towarzyszy człowiekowi od wieków. W zasadzie to właśnie artystyczne wyrażanie swojego „ja” jest cechą odróżniającą nas od zwierząt. Pierwsze ślady sztuki odnaleziono w 1940 roku w jaskini Lascaux, mieszczącej się w południowo-zachodniej części Francji. Ścienne malowidła powstały najprawdopodobniej w okresie paleolitu.

sztuka

Autor: Pleuntje
Źródło: http://www.flickr.com
Wizje prehistorycznych artystów były tworzone w różnych epokach i pokazują głównie zwierzęta roślinożerne typu bizony. Do ich namalowania używano barwniki pochodzenia naturalnego, takie jak węgiel drzewny. Rozwój człowieka ma wpływ na każdą dziedzinę życia.

Gdy poszukujesz precyzyjnych danych, nie czekaj, tylko sprawdź pod linkiem (https://www.sokpol.pl/kategoria/soki-nfc). Znajdziesz na niej wszelkie potrzebne informacje.

Doskonale widać to na przykładzie dziedzin artystycznych i ich ewolucji od czasów prehistorycznych przez przykładowo sztukę nowożytną aż do dnia dzisiejszego. Więcej na dopracowywane rzeźby niezapomnianych sław, na przykład Dawid autorstwa Michała Anioła, lub genialnych plastyków, którzy zostawili dla nas dzieła typu Guernica Pabla Picasso pokazują, że wrażliwość na piękno jest rzeczą stałą dla ludzi, bez różnicy na czasy, w których dane nam było się urodzić. Mając tę wiedzę, powinno się wykorzystać ją w codzienności. Sztuka (inne wątki tutaj) ma nieoceniony wpływ na człowieka i na szczęście coraz częściej witają w przestrzeni publicznej w formach użytkowych na przykład długopisy reklamowe. Sztuka daje nam szansę by na chwilę oderwać się od codzienności, obowiązków, aby w spokoju wyciszyć się i cieszyć bodźcami wypływającymi z piękna.

Postęp technologiczny spowodował, że każdy z nas może mieć w domu wydruk na płótnie, na przykład reprodukcję dzieł najwybitniejszych artystów historii. Nie trzeba poświęcać fortuny, by odczuć to, co chciał przekazać autor w swoim twórczym akcie. Długopisy z nadrukiem rekonstrukcji wielkich dzieł zdecydowanie dodadzą nam smaku tworząc fantastyczne uzupełnienie zawartości stylowego portfela.