Technologia led i najnowsze stosowanie w przekazie reklamowym. Jak się to sprawdza? Jakie rzeczywiste rezultaty oferuje?

Czy słyszałeś kiedyś o tak zwanej led art? Jest to forma sztuki światła, jaka jest wykonana z emitujących światło diod elektroluminescencyjnych. Twórcy korzystający z led w swoich działaniach określani są guerilla artist. Tymczasowo urządzają przestrzeń publiczną, a dzięki tym działaniom led mogło się stać jednym z elementów powszechnie znanego street artu, czyli ulicznej sztuki. Zastosowanie jest również widoczne w rzeźbie, instalacji a także w komercyjnej reklamie.

reklamy

Autor: 7 w d
Źródło: http://www.flickr.com
Co interesujące, przez przyczepienie do baterii zasilające diody magnesu jesteśmy w stanie wytworzyć tak zwane led rzutki. To wpływa na to, iż święcące obiekty mogą przyczepiać się do wszystkich metalowych elementów. Korzystają z nich artyści, używając ich do nie-destruktywnych akcji w publicznej przestrzeni. Przykładowo rzucają je na rzeźby czy pomniki, jednocześnie na inne elementy miejskiego krajobrazu.

To sprawia, że dostajemy napisy, symbole, czy rozkłady światełek dla upiększenia szarej metalowej części ośrodków miejskich. Z takiej okazji organizowane są też ciekawe akcje. Przykładowo na początku dwutysięcznego roku w Bostonie w USA odnotowano podejrzenie podłożenia bomby. Nie było to jednakowoż coś groźnego, była to jedynie kampania reklamowa zorganizowana przez artystów guerilla.

Kliknij tutaj, żeby przekonać się, co inny serwis udostępnił (https://abclab.pl/produkty/380-setonic-strzykawka-do-autosamplera-gc-perkin-elmer.html) na opisywany temat. To na pewno również Cię zaintryguje.

Agencja tworząca dla Turner Broadcasting System promowała Aqua Teen Hunger Force, czyli show jednej z telewizyjnych sieciówek. Żeby rezultat był naprawdę dobry agencja zatrudniła dwóch artystów, którzy wyświetlili na ekranach led postacie 2D (ledowe telebimy jabłonna zegrzyńska) upodabniane na wzór grafiki gier Atari. O co w tym chodziło? Osobniki z księżyca ogłaszają zamknięcie wszystkich najbardziej istotnych dróg i autostrad w celu prowadzenia dochodzenia. Miasto zaś stało się częściowo sparaliżowane, ludzie nie wiedzieli, co mają czynić.

światełka

Autor: sundyme
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo że ta akcja to tylko trik reklamowy, okręgowe władze nie kryły oburzenia. Już po tygodniu od publikacji reklam burmistrz miasta wniósł pozew. Agencja musiała usunąć reklamy przepraszając za nieporozumienia. Nie obyło się też bez wysokich kar. W ramach rekompensaty agencja musiała zapłacić milion dolarów stróżom prawa za koszty śledztwa oraz milion dla państwowego centrum rehabilitacji. Jak widzimy więc nie każda taka sytuacja może ujść na sucho.

Jak uważasz? Czy znajdziesz dane na przedstawiany temat? Zapewne tak – przejdź po tym linku (http://lombardpiaseczno24h.pl/cena-zlota/) i odszukaj informacje tutaj.

Chociaż to była bardzo sprytnie zorganizowana kampania, z z pomocą technologii led (Medas Media), to jednakże twórcy trochę przesadzili.